Lidé, kteří zvonili klíči, nečekali školné, míní komunistka

27.11.2012 21:35

Poslankyně Zuzka Bebarová-Rujbrová vysvětlovala na ČT spojitost mezi KSČ a KSČM. Podle ní bychom se neměli dívat jen do minulosti, ale hlavně dopředu.

Lidé, kteří zvonili klíči, nečekali školné, míní komunistka
Foto: Hans Štembera
Popisek: Nespokojení lidé zvoní klíči. Ilustrační foto

„Jsme nástupnickou organizací, ale to neznamená, že se na dřívější KSČ díváme s růžovými brýlemi,“ uvedla v Hyde Parku Zuzka Bebarová-Rujbrová. „Je třeba nehledat jen chyby, ale hledat i zkušenost v pozitivech,“ dodala na druhou stranu. Ona sama se nechce dívat do minulosti, ale spíše dopředu.

„To neznamená, že souhlasím s tím, co se v minulosti dělo. Ale nemůžu to změnit,“ uvedla. „Každý má svoji minulost. Může jí litovat, ale nemůže ji změnit,“ vysvětlovala poslankyně.

Tématem KSČM je prý změna systému z kapitalismu na sociálně spravedlivou společnost. „Nepředpokládám, že lidé, kteří zvonili klíči na Václavském náměstí, čekali školné,“ uvedla jako příklad.

Co se týče státních vyznamenání, na jejichž předávání byl i předseda KSČM Vojtěch Filip, Rujbrová má názor takový, že Filipa jednoduše pozval prezident Václav Klaus, tak proč by nepřišel. I když byli často oceňování i lidé z tzv. třetího odboje. „Asi bych těžko skousla, kdyby pan prezident chtěl vyznamenat bratry Mašíny,“ míní. Myslí si, že oceňování za vlády KSČ, jejíž byla také členkou, trpěli? ptal se moderátor. „Někteří nepochybně ano,“ odpověděla po dlouhé pauze.

Ptejte se politiků, ptejte se Vašich volených zastupitelů, pište, co Vám osobně vadí. Registrujte se na našem serveru ZDE.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: pan
reklama

Produkt zdarma za recenzi?

Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Havel utopený ve splašcích? Michael Žantovský ohromil: Příměr o exprezidentovi. A o čem snil v dětství

20:13 Havel utopený ve splašcích? Michael Žantovský ohromil: Příměr o exprezidentovi. A o čem snil v dětství

Před třiceti lety se v těchto místech scházeli poslanci, kteří dávali právní rámec sametové revoluci…