Lidé, kteří zvonili klíči, nečekali školné, míní komunistka

27.11.2012 21:35

Poslankyně Zuzka Bebarová-Rujbrová vysvětlovala na ČT spojitost mezi KSČ a KSČM. Podle ní bychom se neměli dívat jen do minulosti, ale hlavně dopředu.

Lidé, kteří zvonili klíči, nečekali školné, míní komunistka
Foto: Hans Štembera
Popisek: Nespokojení lidé zvoní klíči. Ilustrační foto
reklama

„Jsme nástupnickou organizací, ale to neznamená, že se na dřívější KSČ díváme s růžovými brýlemi,“ uvedla v Hyde Parku Zuzka Bebarová-Rujbrová. „Je třeba nehledat jen chyby, ale hledat i zkušenost v pozitivech,“ dodala na druhou stranu. Ona sama se nechce dívat do minulosti, ale spíše dopředu.

„To neznamená, že souhlasím s tím, co se v minulosti dělo. Ale nemůžu to změnit,“ uvedla. „Každý má svoji minulost. Může jí litovat, ale nemůže ji změnit,“ vysvětlovala poslankyně.

Tématem KSČM je prý změna systému z kapitalismu na sociálně spravedlivou společnost. „Nepředpokládám, že lidé, kteří zvonili klíči na Václavském náměstí, čekali školné,“ uvedla jako příklad.

Co se týče státních vyznamenání, na jejichž předávání byl i předseda KSČM Vojtěch Filip, Rujbrová má názor takový, že Filipa jednoduše pozval prezident Václav Klaus, tak proč by nepřišel. I když byli často oceňování i lidé z tzv. třetího odboje. „Asi bych těžko skousla, kdyby pan prezident chtěl vyznamenat bratry Mašíny,“ míní. Myslí si, že oceňování za vlády KSČ, jejíž byla také členkou, trpěli? ptal se moderátor. „Někteří nepochybně ano,“ odpověděla po dlouhé pauze.

Ptejte se politiků, ptejte se Vašich volených zastupitelů, pište, co Vám osobně vadí. Registrujte se na našem serveru ZDE.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: pan
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Podpora Prymulovi od Jiřiny Šiklové: Snaha oddělat schopného člověka, a ještě z Blesku

19:43 Podpora Prymulovi od Jiřiny Šiklové: Snaha oddělat schopného člověka, a ještě z Blesku

V této době přepřahat koně nevidím jako něco prozíravého. Prymula je schopný šéf. To řekla Parlament…