Lidé uctili památku dětských obětí komunismu, vystoupil i Štětina

01.06.2014 20:25 | Zprávy
autor: pan, čtk

Na ďáblickém hřbitově v Praze lidé v neděli uctili památku dětských obětí komunismu, jejichž matky porodily ve věznicích. Asi dvě desítky účastníků piety zapálily u dětských náhrobků svíčky. Akci na hřbitově v Ďáblicích pořádala iniciativa Bez komunistů.cz. Senátor Jaromír Štětina na místě řekl, že v posledních letech sleduje ztrátu paměti u mnoha lidí. Proto je třeba si historii stále připomínat.

Lidé uctili památku dětských obětí komunismu, vystoupil i Štětina
Foto: Hans Štembera
Popisek: Jaromír Štětina

Na Dětském hřbitově v Ďáblicích je 41 náhrobků s 43 jmény dětí. "Jsou tu mezi nimi dvoje dvojčata a další dosud neidentifikovaný počet dětských obětí je pohřben bez náhrobku," uvedl Petr Marek z iniciativy Bez komunistů.cz. Děti umíraly především pro neposkytnutí dostatečné lékařské péče, některé však byly utýrány.

"Tyto zločiny nebyly vůbec vyšetřeny a my usilujeme o jejich přezkoumání. Zločiny proti lidskosti jsou nepromlčitelné," řekl Marek.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

JUDr. Jindřich Rajchl byl položen dotaz

Vyhrožujete vyhozením Moravce z ČT

Řekl jste to v debatě s Bartoškem. Není tohle vaše prohlášení důkazem toho, že chcete zasahovat do svobody médií?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Andor Šándor: „Doufám, že u nás Majdan nebude.“ A riziko ukrajinských stran

10:45 Andor Šándor: „Doufám, že u nás Majdan nebude.“ A riziko ukrajinských stran

Bývalý šéf armádních zpravodajců Andor Šándor v rozhovoru pro Zákony bohatství otevřeně mluvil o ros…