Záměr odebrat prezidentovi čestné občanství ztroskotal hned na počátku mimořádně svolaného patnáctičlenného zastupitelstva, už při schvalování programu. "Sedm členů bylo pro program s hlasováním o odebrání občanství, sedm bylo proti. Jeden se zdržel hlasování. Program tak nebyl schválen a zastupitelstvo se nekonalo," vysvětlil starosta, který osobně se záměrem některých kolegů nesouhlasil.
Klaus dostal čestné občanství Hukvald v roce 1994. Tehdejší vedení obce mu jej udělilo za zásluhy o stát a také obec Hukvaldy. Svou roli sehrál i pozitivní přínos k osobě skladatele Leoše Janáčka. Právě to asi bylo při rozhodování nejdůležitější. Klaus totiž v té době zaštítil svým jménem vznikající hudební festival

Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPřidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: joh