Lidem na Západě začíná být ukradené, zda žijí v demokracii. Velmi zajímavá čísla jsou třeba ve Švédsku

08.12.2016 18:17 | Zprávy
autor: vef

Na Západě dramaticky klesá zájem o demokracii, varuje nová studie listu Journal of Democracy. Tento trend lze vysledovat prakticky všude, v západní Evropě, v Severní Americe i v Austrálii. Informuje o tom server Echo24.cz.

Lidem na Západě začíná být ukradené, zda žijí v demokracii. Velmi zajímavá čísla jsou třeba ve Švédsku
Foto: Hans Štembera
Popisek: Vlajka USA

Autoři studie položili otázku, zda považují za nezbytné žít v demokratické zemi, lidem ve Spojených státech, Velké Británii, Švédsku či Austrálii. Byli to lidé, kteří se narodili mezi lety 1930–1990. Jak následně studie uvádí, většina starších lidí si přeje žít v demokracii, kdežto mladým lidem je to de facto jedno. Zajímavá jsou přesná čísla: Dvě třetiny Britů narozených ve 30. letech uvedly, že je pro ně nezbytné žít v demokracii, u lidí mladších je to nezbytné jen pro čtvrtinu. Stejná situace je podle výzkumu i u Američanů.

Původní text ZDE.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Bc. Hana Ančincová byl položen dotaz

Jak byste zranitelnost definovala vy?

Koho je podle vás třeba chránit a komu pomoci? Bohužel realita je dnes taková, že ti, co pomoc od státu opravdu potřebují, se jí buď nedočkají vůbec nebo je hodně mizivá a naopak.

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Macinka poslal Tchaj-wanu vzkaz ohledně Evropských hodnot

4:43 Macinka poslal Tchaj-wanu vzkaz ohledně Evropských hodnot

Tchajwanská vláda dlouhodobě financuje neziskovou organizaci Evropské hodnoty. Ministr zahraničních …