Lidi jsou spodina? Ne! udeřil Okamura na TOP 09. A rozbalil to proti EU: Vytáhl zlé věci

07.04.2020 11:54

Premiér Andrej Babiš (ANO) požádal poslance o prodloužení nouzového stavu až do 11. května a podrobně jim vysvětloval, proč o to žádá. Prý mu nečiní radost omezovat svobody občanů, ale musí chránit zdraví všech lidí. Po Babišovi promluvil mimo jiné i předseda hnutí Svoboda a přímá demokracie Tomio Okamura. Pustil se do TOP 09. Padlo slovo „spodina“. Nešetřil ani vládu a nit suchou nenechal ani na EU. V Bruselu se podle Okamury buď zbláznili, nebo si z nás dělají srandu.

Lidi jsou spodina? Ne! udeřil Okamura na TOP 09. A rozbalil to proti EU: Vytáhl zlé věci
Foto: repro Youtube, BR
Popisek: Tomio Okamura

Okamura si posteskl, že aktuální a podrobné informace o situaci má jen vláda a poslancům nezbývá než kabinetu věřit, že ví, co dělá. Přesto vláda dokázala vyděsit návrhem na promoření všech občanů celou populaci. Lidé se lekli toho, co slyšeli z úst ministra zdravotnictví za hnutí ANO Adama Vojtěcha a profesora Romana Prymuly.

Anketa

Je pro vás generál Petr Pavel důvěryhodnou osobou?

2%
98%
hlasovalo: 17543 lidí

Vláda by podle Okamury měla všechna opatření vážit na lékárnických vahách a trvat na tom, aby v této krizi platily nadnárodní korporace.

„Řada korporací bude na krizi vydělávat a jistě by se jim líbilo přenést náklady na lidi, obrazně řečeno podhradí, kde podle některých představitelů TOP 09 žije, jak oni říkají, spodina,“ zaznělo z úst šéfa SPD. My budeme zájmy této, jak říkáte, spodiny, hájit,“ pokračoval ve slovní palbě Okamura s tím, že bude bránit odtoku zisků z republiky, když tyto zisky vytvářejí čeští lidé.

Vláda podle jeho názoru nedělá dost, aby lidem v krizi opravdu pomohla. SPD prý dává kabinetu řadu návrhů takřka na zlatém podnose, ale vláda je nevyužívá. A tak dochází k tomu, že se ve jménu boje proti koronaviru přehlíží další zdravotní péče, což nesmíme dopustit, aby i v budoucnu bylo možné léčit onkologické a jiné pacienty.

Dovolával se slov rektora Univerzity Karlovy Tomáše Zimy, který volal po narýsování jasného plánu, kudy půjde Česká republika dál. Okamura zdůraznil, že SPD v podobném duchu mluví už dlouho a hnutí je připraveno pomoci českým firmám.

„Já zde otevřeně prohlašuji, že se hlásíme k ekonomické národní protekci. Jinak budeme investovat české peníze pro zisk, který odteče za hranice této země,“ varoval Okamura.  

Tomio Okamura

  • SPD
  • Předseda hnutí Svoboda a přímá demokracie (SPD)
  • poslanec

Vláda prý místo toho pořádá jednu tiskovku za druhou a nemluví jedním hlasem, což vzbuzuje zmatek.

Anketa

Podporujete předsedu vlády Andreje Babiše? (Ptáme se od 24.3.2020)

93%
7%
hlasovalo: 39595 lidí

„Na závěr nejde nezmínit se o aktualitách z Bruselu. Buď se úplně zbláznili, nebo si z lidí dělají srandu. V aktuálním stanovisku Evropská komise prohlásila, že zahájila veřejnou konzultaci ke klimatickým cílům. Do 20. června se občané mohou vyjádřit k tomu, zda zachovat současný cíl snížit do roku 2030 emise oxidu uhlíku o 40 procent, nebo být ambicióznější a snížit emise o 50 či 55 procent,“ kroutil hlavou Okamura.

„Mozky v Bruselu, jak řešit zdravotnickou megakrizi. Začneme si prostě povídat o uhlíku. A komu se to nelíbí, tak ten podle dokumentu Evropské komise z minulého týdne podlehl ruské dezinformační kampani,“ pokračoval předseda SPD.

„K tomu už snad ani není co dodat, k tomu co předvádí EU v současné době. Potěšilo mě, že už i média se českého ministra zahraničí ptají, zda Rusové s dezinformační kampaní přispěli ke špatnému obrazu EU víc než předsedkyně EK Ursula von der Leyenová, která v době, kdy se zavírají hranice, vykládá, jak je to škodlivé. A ještě kritizuje Českou republiku za to, že jsme zavřeli hranice a chráníme naše občany,“ rozčiloval se Okamura

Podle jeho názoru přišel čas zeptat se, co EU udělala pro Česko v časech pandemie. A ihned si sám odpověděl, že EU nepomohla ničím, a ještě naši zem kritizovala.

Česko bylo navíc odsouzeno za to, že odmítalo přijímat migranty na základě kvót. Okamura chtěl v této souvislosti slyšet od Babiše, proč jeho vláda více nebojuje proti migraci a nezasazuje se o důslednější ochranu hranic EU.

Vedle jasného boje proti migraci má podle Okamury vláda říci, jak to bude v Česku s potravinovou bezpečností, protože řadu potravin dovážíme a je potřeba se ptát, co se stane, až nebude odkud dovážet, protože se i ostatní státy EU ocitnou v krizi. „Je vůbec nějaká volba strategie?“ chtěl slyšet od Babiše.

Nakonec konstatoval, že pokud zůstaneme v EU, Česká republika zanikne. Je bytostně přesvědčen, že náš stát přežije jen mimo EU.

„Pokud máme skutečně hájit zájmy České republiky, musíme dnes rozhodovat o základní otázce a tou je členství naší země v současné EU. Zůstat znamená zničit státnost České republiky a znamená zánik našeho národa v multikulturní tyranii. Odejít znamená přežít. Je jasné, že nebudeme sami a k odchodu se chystají další země. Kdo to nevidí, je politicky slepý,“ konstatoval Okamura s tím, že vláda Andreje Babiše se bojí udělat tento krok a raději se EU podvoluje.

Nakonec poděkoval lidem, že dodržují vládní opatření, a požádal je, aby podporovali české podnikatele tím, že si budou kupovat jejich zboží.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: mp

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Právo na zdravého prezidenta! sekl Kocáb. A Ringo Čech, ten Zemana pomstil

8:04 Právo na zdravého prezidenta! sekl Kocáb. A Ringo Čech, ten Zemana pomstil

Před kamerami na CNN Prima News proti sobě usedli dva hudebníci – Michael Kocáb a František Ringo Če…