Rostoucí počty seniorů trpících Alzheimerovou chorobou působí kapacitní problémy pro domovy s pečovatelskou službou. Chybí totiž místa. Výstupy ze semináře pořádaného městskou částí Praha 2 ukazují, že v příštích 20 letech se počty trpících tímto onemocněním zdvojnásobí. Proto je nutné budovat dostatečné kapacity specializovaných center, kde budou mít nemocní adekvátní péči. Praze 2 má pomoci projekt moderního Nového domova.
“Na akutní nedostatek volných míst v domovech seniorů upozorňuje i příspěvková organizace Centrum sociálních služeb Praha 2, která dlouhodobě vykazuje vysoký převis poptávky občanů Prahy 2 po volných kapacitách v domově seniorů a nedisponuje lůžkovou kapacitou pro klienty, kteří potřebují péči se zvláštním režimem,” konstatuje radnice na základě semináře ve Všeobecné fakultní nemocnici.

Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPřidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: Radim Panenka
FactChecking BETA
Faktická chyba ve zpravodajství? Pomozte nám ji opravit.