Lidovce a Starosty povede v Praze do voleb Gazdík

24.05.2017 10:47 | Zprávy
autor: čtk

Koalici KDU-ČSL a Starostů a nezávislých (STAN) povede v Praze do podzimních sněmovních voleb předseda STAN Petr Gazdík. Na druhém místě společné kandidátky bude ministr kultury Daniel Herman (KDU-ČSL). Představitelé koaličních stran to dnes oznámili na tiskové konferenci. Volební spojenectví podle nich má ambici v hlavním městě ve volbách zvítězit.

Lidovce a Starosty povede v Praze do voleb Gazdík
Foto: Hans Štembera
Popisek: Petr Gazdík

O podobě pražské kandidátky lidovců a Starostů média dlouho spekulovala. Podle dubnové dohody obou stran měl v Praze koalici vést zástupce STAN, pražská organizace KDU-ČSL však mluvila o tom, že by v čele kandidátky chtěla Hermana. Gazdík dnes ale uvedl, že jednání mezi oběma stranami o složení kandidátních listin nebyla složitá.

„My jsme s Danem Hermanem ani jeden z nás o to lídrovství neusilovali tak aktivně, že bychom se nějakým způsobem vzájemně o to přeli. Naopak jsme si řekli, že každý z nás je připraven podpořit toho druhého. A na základě celostátních dohod, které jak Starostové a nezávislí, tak KDU-ČSL učinili, jsme dohodli to pořadí na kandidátce celkem v přívětivém prostředí,“ řekl Gazdík.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

Macinkovy SMS

Je pravda, že se jimi na váš podnět zabývá i NCOZ? Proč zrovna oni? Já chápu, že jste je předal policii a nechápu, že vám je vůbec poslal, ale proč NCOZ? Poslal vám je přeci jeden člověk, takže nejde o organizovaný zločin nebo já to nechápu. Děkuji za vysvětlení. Vršková

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

„Lidé hlásí, kde jsou náboráři.“ Sociolog vynesl pravdu z Ukrajiny

20:01 „Lidé hlásí, kde jsou náboráři.“ Sociolog vynesl pravdu z Ukrajiny

Ukrajinský sociolog Volodymyr Ishchenko působící jako výzkumný pracovník na Institutu pro východní E…