Lidovci prošli generační obměnou a jsou alternativou pro zklamané, tvrdí Bělobrádek

02.10.2013 17:40

Lidovci prošli generační obměnou a mohli by být alternativou pro občany, kteří jsou zklamaní z politiky. Předseda KDU-ČSL Pavel Bělobrádek to řekl v pořadu Dvacet minut Radiožurnálu. Vyzval ovšem k opatrnosti v případě nových stran.

Lidovci prošli generační obměnou a jsou alternativou pro zklamané, tvrdí Bělobrádek
Foto: Hans Štembera
Popisek: Předseda KDU-ČSL Pavel Bělobrádek, lídr kandidátky v Královéhradeckém kraji je odhodlán dostat stranu do parlamentu

Moderátor Jan Pokorný s Bělobrádkem strávil celý den, který se nesl ve znamení kontaktní předvolební kampaně.

"Potkali jsme paradoxně asi tři naše pevné voliče a některé členy. Ale těžko se to dá odhadnout. Část lidí si to od vás vezme, část lidí ne,“ odpověděl na otázku, kolik lidí svou kampaní ovlivní.

Vznik nových stran je přirozený, protože ty stávající lidi zklamaly. Byl bych ale opatrný

Lidovci by podle jejich šéfa po volbách rozhodně nešli do koalice s radikálními stranami a rozhodně ne s komunistickou stranou. "Ani bychom nepodpořili vládu, která by byla složená z komunistů,“ ujistil Bělobrádek.

Vyjádřil se také ke vzniku nových stran krátce před konáním předčasných voleb. „Vznik nových politických stran je přirozený a vyplývá z toho, že ty strany, co tady byly, zklamaly. Lidé nevěří politikům ani politice a myslí si, že se to vyřeší bez politických stran. Ale byl bych velmi opatrný. Podívejme se na Věci veřejné, které teď chtějí spolupracovat s Úsvitem,“ upozornil Bělobrádek.

Zároveň poukázal na KDU-ČSL jako na alternativu pro občany. "Je tady strana, která má zastupitele, má starosty. Může být pro lidi tou alternativou,“ míní šéf lidovců. "Chceme, aby naši členové chodili mezi lidi a říkali jim, že je tady tradiční strana, která prošla generační obměnou. Škodovka také prošla rebrandingem a pokračuje dál. Stejné je to u křesťanských demokratů," přirovnal v pořadu Dvacet minut Radiožurnálu.

Po volbách budeme hledat průnik v programech. Pokud ho nenajdeme, nepůjdeme do vlády

"Všechny politické strany jsou pro nás soupeřem, nikoli nepřítelem. Počkáme, jak voliči rozdají karty. Pak budeme hledat průnik v programech. Pokud najdeme průnik, budeme o něm jednat. Pokud nenajdeme, tak do vlády nepůjdeme. To je zcela legitimní,“ poukázal Bělobrádek na možné povolební uspořádání.

Stát by se měl postarat o horníky, kteří ztratí zaměstnání. Neměl by financovat soukromou těžbu

Předseda KDU-ČSL se také vyjádřil k současné krizi na Ostravsku. "KDU-ČSL se domnívá, že by stát neměl přispívat na soukromou těžbu. Měli bychom se postarat o lidi, kteří ztratí zaměstnání. Na druhou stranu jsou tady mechanismy a páky, kdy je možné nepovolit zasypání dolu,“ naznačil Bělobrádek možnost Důl Paskov zakonzervovat. To navrhl prezident Miloš Zeman ve středu při návštěvě Moravskoslezského kraje.

"Kořeny leží ještě v privatizaci OKD. Musíme se dívat, co s těmi lidmi a jak restrukturalizovat nezaměstnanost na severní Moravě,“ řekl Bělobrádek.

MVDr. Pavel Bělobrádek, Ph.D., MPA

  • KDU-ČSL
  • originální osobnost, konečně,jako každý člověk
  • poslanec

 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: vfe

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Jaroslav Hutka jde k soudu. A vás zve také. Kdyby prohrál, bude muset...

22:04 Jaroslav Hutka jde k soudu. A vás zve také. Kdyby prohrál, bude muset...

Písničkář Jaroslav Hutka na svém facebookovém profilu zve lidi, aby se dostavili k Obvodnímu soudu p…