Lidovci si dnes zvolí nového šéfa, kandidáti jsou tři

25. 1. 2020 6:20

Po zhruba deseti měsících si dnes KDU-ČSL znovu zvolí nového předsedu. Nynější lidovecký šéf Marek Výborný opustí na mimořádném sjezdu pozici z rodinných důvodů. Kandidáti na jeho nástupce jsou tři: předseda poslaneckého klubu a místopředseda KDU-ČSL Jan Bartošek, europoslanec Tomáš Zdechovský a bývalý ministr zemědělství Marian Jurečka. Minimálně částečně se také obmění sestava místopředsedů.

Lidovci si dnes zvolí nového šéfa, kandidáti jsou tři
Foto: Hans Štembera
Popisek: Předseda KDU-ČSL Marek Výborný
reklama

Mimořádný sjezd začne v 09:00, po zprávě předsedy bude následovat blok voleb. Zhruba v 11:30 by měl být oznámen výsledek volby nového předsedy, po obědě pak dalších členů užšího vedení.

Výborný v prosinci řekl, že na sjezdu požádají současní místopředsedové o potvrzení svých mandátů. Jeden z nich - předseda liberecké KDU-ČSL Štěpán Matek - ale už dříve uvedl, že na post rezignuje a nebude se o něj znovu ucházet.

Naopak podle informací ČTK bude chtít obhájit post první místopředsedkyně senátorka Šárka Jelínková, v případě neúspěchu ve volbě předsedy se o pozici bude ucházet také Zdechovský. Řadovými místopředsedy budou chtít zůstat Bohuslav Niemiec a Petr Hladík, kandidovat bude také předseda sněmovního evropského výboru Ondřej Benešík. Kandidáti mohou být navrženi i přímo na sjezdu.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: nab
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Bral i půl milionu měsíčně... Teď herec Petr Rychlý ztrácí práci a prý neví, co bude

20:05 Bral i půl milionu měsíčně... Teď herec Petr Rychlý ztrácí práci a prý neví, co bude

Není snad v České republice profese, která by nebyla covidem-19 nějakým způsobem ovlivněna. Zasažení…