Lidovec Bartošek v rádiu promluvil o spolupráci se Starosty i možnosti koalice s Babišem

13.02.2017 17:45

Hostem Dvaceti minut Radiožurnálu Českého rozhlasu byl místopředseda KDU-ČSL Jan Bartošek. Hlavním tématem byla dvojkoalice strany s hnutím STAN v příštích parlamentních volbách.

Lidovec Bartošek v rádiu promluvil o spolupráci se Starosty i možnosti koalice s Babišem
Foto: ParlamentníListy.cz
Popisek: Místopředseda KDU-ČSL Jan Bartošek

„Odvážný, smysluplný projekt. Projekt, který má budoucnost,“ tak nazval dvojkoalici Bartošek. Průzkumy, které v současné době nepřisuzují oběma stranám zisk vyšší než potřebných 10 %, nebere za bernou minci. „Průzkumy byly dělány ještě v době, kdy jsme nedeklarovali, že do toho půjdeme dohromady,“ zkonstatoval. „Čeká nás tvrdá práce a musíme pořádně zabrat,“ řekl s tím, že jde samozřejmě o adrenalinovou výzvu. Nemyslí si však, že by hranice deseti procent nebyla reálná.

„Spojení lidovců a starostů je spojení dvou stran, jež znají běžný život lidí. Je to spojení, které má smysl, neboť víme, o čem je život. Jsme klidná síla pro neklidnou dobu,“ domnívá se Bartošek. Nyní je podle něj důležité sladit programové priority. „Je důležité, abychom mluvili jednou řečí a abychom definovali, co je pro nás společný cíl,“ zmínil. Jak však dodal, Starostové pro lidovce nejsou neznámým subjektem, neboť ke spolupráci již dochází například v některých krajích či městech.

„Vyjednávání o programu stále probíhají,“ nechtěl blíže prozradit Bartošek. „Čím větší úspěch ve volbách, tím lépe budeme moci prosadit náš program,“ uvedl Bartošek s přáním, že by chtěl s ostatními dosáhnout volebního zisku 13 %. „Ale se vší pokorou musíme říci, že desetiprocentní síla je také velká,“ sdělil.

Bartošek se také vyjádřil k případné povolební spolupráci s hnutím ANO Andreje Babiše, který je favoritem všech předvolebních průzkumů. „Velice těžko se předvídá, jak budou vypadat volby za půl roku. V politickém životě je někdy i 48 hodin příliš dlouhá doba na to, aby se dala předpokládat situace,“ řekl. „Koalice se dělají až po volbách,“ dodal rázně.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: vef

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Řežba po Babišově výroku v tisku: Kalousek jde demonstrovat. Topolánek se zuřivě pohádal s voliči

17:20 Řežba po Babišově výroku v tisku: Kalousek jde demonstrovat. Topolánek se zuřivě pohádal s voliči

Premiér Andrej Babiš prohlásil, že na svou funkci ministerského předsedy nerezignuje ani v případě, …