Lidovec se snaží prosadit Čapí hnízdo na bezpečnostní výbor. Jestli chce pindat, tak já půjdu dělat něco užitečného, vzkazuje komunista Ondráček

18.11.2018 12:23

Za pár dní bude Sněmovna rozhodovat o osudu premiéra Andreje Babiše (ANO). Ještě před tím by se bezpečnostní výbor Poslanecké sněmovny mohl zabývat otázkou, zda se Babiš pokouší ovlivňovat kauzu Čapí hnízdo, ve které je obviněn. Poslanci ANO, SPD a KSČM však považují takové jednání výboru za zbytečné. Komunista Zdeněk Ondráček má dokonce za to, že by výbor o této otázce jen zbytečně „pindal“.

Lidovec se snaží prosadit Čapí hnízdo na bezpečnostní výbor. Jestli chce pindat, tak já půjdu dělat něco užitečného, vzkazuje komunista Ondráček
Foto: Hans Štembera
Popisek: Zdeněk Ondráček
reklama

V pátek 23. listopadu se s vysokou pravděpodobností rozhodne o tom, zda premiér Andrej Babiš (ANO) přežije, nebo mu kauza Čapí hnízdo definitivně zlomí vaz. Poslanec Pavel Žáček (ODS) by den před tím rád uspořádal jednání bezpečnostního výboru, na kterém by se rád dozvěděl, zda Babiš zasahuje či nezasahuje do vyšetřování kauzy Čapí hnízdo. O totéž by se rád pokusil lidovecký poslanec Jan Bartošek. Narazil však na odpor poslanců ANO, KSČM a SPD Tomia Okamury. Komunista Zdeněk Ondráček dokonce tvrdí, že by výbor zbytečně „pindal“, kdyby se tímto tématem zabýval.  

„Kdyby lidi, kteří sedí v bezpečnostním výboru, znali základní zásady trestního řízení a postup policie, tak by věděli, že vyvolávají debatu, která je k ničemu. Jestli chceme pindat osm hodin o ničem, tak dobře, ať si to klidně zařadí. Projednáme ty body, které jsou tam standardní, pak ať si dají svůj bod a já můžu klidně jít dělat něco užitečnějšího pro tuhle zemi,“ konstatoval Ondráček pro Český rozhlas.

Člen SPD Radek Koten a Jiří Mašek z hnutí ANO dávají komunistovi za opravdu. I oni mají dojem, že by výbor vlastně nic nevyřešil a spíš by to vytvořilo dojem, že vyšetřovatelé jsou pod tlakem výboru. „Už tak si myslím, že je to přílišné zasahování do živé kauzy, kterou řeší orgány činné v trestním řízení. Nevidím v tom tedy, co by to mohlo přinést dalšího,“ uvedl Mašek.

Otázkou zůstává, jak se ve čtvrtek a v pátek zachová ČSSD. Členem výboru za tuto stranu je Milan Chovanec, který se teď léčí po autonehodě. V pátek by ČSSD mohla dodat hlasy potřebné ke svržení Babiše z postu premiéra.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: mp
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Co se nemělo dostat ven: Šéf Twitteru o Trumpovi a jeho stoupencích, kterým zrušili účty

19:35 Co se nemělo dostat ven: Šéf Twitteru o Trumpovi a jeho stoupencích, kterým zrušili účty

Zakladatel Twitteru Jack Dorsey se, po zablokování účtu amerického prezidenta Donalda Trumpa s více …