„Mučili, vraždili.“ A nestačí jim to. Křeček udeřil kvůli sjezdu sudeťáků

12.05.2026 19:45 | Komentář
autor: Radim Panenka

Bývalý dlouholetý politik, právník a nyní končící ombudsman Stanislav Křeček v textu pro ParlamentníListy.cz odmítá konání sudetoněmeckého sjezdu v Brně. Tato stránka historie byla dle jeho slov uzavřena a nedává smysl, aby potomci bývalých českých Němců jezdili do míst, kde mučili a vraždili naše spoluobčany. “Nechceme, aby se k nám přicházeli znovu a znovu jakoby usmiřovat a připomínali zlo, které v minulosti i s jejich aktivním přičiněním naši zemi ovládlo. A pokud to oni nepochopí, měli bychom jim v tom zabránit,” míní doktor Křeček.

„Mučili, vraždili.“ A nestačí jim to. Křeček udeřil kvůli sjezdu sudeťáků
Foto: Hans Štembera
Popisek: Stanislav Křeček

Bývalí čeští Němci, kteří žili v naší zemi, si sami vybrali stranu, spojili se s nepřítelem, pomohli rozbít Československo, podíleli se na vyvražďování českého národa a po “zásluze” byli po porážce nacistického Německa vysídleni. Český národ se nemá kde a s kým smiřovat. V článku psaném pro ParlamentníListy.cz to říká Stanislav Křeček, končící veřejný ochránce práv, bývalý politik a právník. 

“My nemáme místo v jiné zemi, kam bychom se chodili usmiřovat. Nikdy jsme nežili po staletí v jiné zemi, kterou bychom pak zradili, přidali se k jejím nepřátelům, rozdělili si tuto zemi, prohlásili ji za svou, a dokonce pomohli jejich nepřátelům vraždit naše bývalé spoluobčany. A nakonec abychom se stali částí jejich národa. A když bychom pak museli odejít, požadovali návrat starých pořádků. Takto jsme se nikdy v historii nechovali. Ale i kdybychom toto učinili, sotva bychom od svých bývalých spoluobčanů mohli pokorně očekávat něco jiného než odpuštění,” soudí.

Podle jeho slov jsme se s tzv. sudetskými Němci nakonec usmířili, ale nezapomněli jsme, co všechno nám způsobili. Doktor Křeček připomíná Česko-německou deklaraci z roku 1997, která toto období naší minulosti uzavřela.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Ing. Kateřina Konečná byl položen dotaz

Rusko

Váš straník Štefec tvrdí, že díky válce na Ukrajině vypilovává Rusko svou válečnou politiku (on jí teda nazývá obranou), a že Evropa jen rozdmýchává válku a může se stát, že na to doplatíme válkou. Ale kde jako strana, protože to, co tvrdí on, tvrdíte všichni berete jistotu, že když teď Rusko vyhraj...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Uživateli nejlépe hodnocený komentář

a my je ještě oslavujeme, Uživatel se přihlásil ke kodexu Dobré Diskusehasic , 12.05.2026 19:57:33
jsme opravdu lokajové.Ty co nás osvobodili chceme napadnout a ty co nás chtěli vyvraždit,to jsou naši noví přátelé.

|  21 |  0

Další články z rubriky

Mlčet před Ústavním soudem? A dost. Padlo jasné slovo

16:16 Mlčet před Ústavním soudem? A dost. Padlo jasné slovo

„Ústavní soud je kritizovatelný, a naopak je v zájmu demokracie se o jeho selháních bavit,“ zdůrazňu…