Lidovecký europoslanec Svoboda k výročí února 1948: Jsme nuceni čtyřicet let putovat pouští, než se národ generačně obmění

25.02.2018 12:03

Právě dnes uplynulo 70 let od chvíle, kdy komunisté uchvátili moc, a aby ji udrželi, neváhali kvůli tomu vraždit obyvatele této země. Lidovecký europoslanec Pavel Svoboda má obavy, že dnes žijeme v situaci, která se v jistých ohledech únoru 1948 podobá.

Lidovecký europoslanec Svoboda k výročí února 1948: Jsme nuceni čtyřicet let putovat pouští, než se národ generačně obmění
Foto: Hans Štembera
Popisek: Europoslanec Pavel Svoboda

Právě dnes si připomínáme nešťastné výročí. Je tomu 70 let od chvíle, kdy komunistický premiér Klement Gottwald oznámil národu, že prezident Edvard Beneš přijal všechny jeho návrhy a komunistická vláda pokračuje dál. Pokračovala pak bez svobodných voleb ještě dalších čtyřicet jedna let.

Lidovecký europoslanec Pavel Svoboda k tomu v glose na blogu serveru Aktuálně.cz podotýká, že s ohledem na oněch přibližně čtyřicet let je zvláštní, co si komunisté dovolují dnes.

„KSČM, právní nástupkyně KSČ, se nikdy neomluvila za zvěrstva a zločiny, které organizovala. Jeden příklad za všechny: 25. únor je také dnem smrti P. Josefa Toufara, mučedníka komunistické totality.
Na mnoha školách se neučí české dějiny po druhé světové válce. Proč? Možná i proto, že komunisté, zejména díky sociálním demokratům, sedí na krajských úřadech, které školy řídí. Žije stále ještě mnoho lidí, kteří se aktivně na chodu zločineckého režimu podíleli, jeden z nich je dokonce designovaným premiérem,“ píše Svoboda.

Navzdory tomu, že v České republice stále platí zákon, který označuje komunistickou ideologii za zločinnou, sedí komunisté v českém Parlamentu a současný premiér v demisi Andrej Babiš (ANO) podle všeho počítá s tím, že o komunisty opře svou vládu.

„Nejhorší je ale morální dědictví. Estébáctví není – přes lustrační zákon – překážkou pro post premiéra. Lež je jen alternativní názor. Trestní stíhání není překážkou v kandidatuře ve volbách (problém s politickou kulturou stran) ani překážkou pro velký volební zisk (problém politické kultury voličů), ani pro jmenování premiérem (problém politické kultury prezidenta). Nenávist na sociálních sítích roste. Společné dobro je ve veřejném prostoru neznámým pojmem. Náckové se úspěšně vydávají za vlastence. Hlas extremistů zpochybňující naše zapojení do západních struktur je papouškován i mnoha populistickými vůdci v čele státu,“ pokračuje europoslanec.

Politikovi se tak zdá, že jsme odsouzeni k biblickému „putování po poušti“, než se národ generačně obmění, protože celé řadě dnešních lidí podle všeho vyhovuje žít v symbolickém otroctví, v němž nemusejí uvažovat o svých životech, protože moc nad jejich životy mají jiní.

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: mp

PhDr. Olga Richterová byl položen dotaz

Porodnost

Dobrý den, píšete, co chcete dělat pro zvýšení porodnosti, ale nezapomínáte, že jste už více jak dva roky ve vládě? Co jste zatím pro rodiny udělali? Vždyť i to navýšení rodičovské je nedostatečné a navíc diskriminující. A co je vlastně podle vás hlavní příčinou klesající porodnosti? Koukám, že neod...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

„Fiala lže.“ Petr Holec se pustil do premiéra. Jde o přijetí v Bílém domě

15:02 „Fiala lže.“ Petr Holec se pustil do premiéra. Jde o přijetí v Bílém domě

Premiéru Fialovi prý prošla další lež, tentokrát k jeho cestě do USA za prezidentem Bidenem. Ve svém…