Lidovecký europoslanec se vysmívá charitě na ruský způsob: Když přijde krize, pomáhá Putin těm nejbohatším

21.12.2014 20:37

Europoslanec Pavel Svoboda (KDU-ČSL) ukazuje, jak vypadá taková charita na ruský způsob. V dobách výrazných otřesů rublu se prezident Ruské federace Vladimir Putin postavil za oligarchy a slíbil, že jim pomůže. Zastal se tedy těch, kteří to z ruského lidu potřebují nejméně. Co to znamená? Že to v Rusku vypadá tak trochu jako v africké kolonii.

Lidovecký europoslanec se vysmívá charitě na ruský způsob: Když přijde krize, pomáhá Putin těm nejbohatším
Foto: Petr Kupka
Popisek: Pavel Svoboda
reklama

Zatímco státy EU i Unie jako celek chce v krizi pomáhat především malým a středním podnikům, neboť právě ty jsou podle europoslance Svobody páteří evropské ekonomiky, ruský prezident Vladimir Putin v problematických časech ubezpečuje o podpoře především oligarchy. To podle autora ukazuje na různé přístupy dvou ekonomických celků.

„I prezident Putin chrání páteř své ekonomiky – těžební společnosti oligarchů. To znamená, že Rusko je na tom jako někdejší africké kolonie – země neschopná vytvořit přidanou hodnotu. Prostě bude bohatá tak dlouho, dokud se bude rýpat v zemi a prodávat, co tam najde. Malé a střední podniky, ekonomický základ střední třídy, zde hrají druhé housle," podotýká Svoboda.

Celý text europoslance naleznete ZDE.

Europoslanec připomíná také starou známou poučku, která říká, že střední třída je také nositelkou hodnot, vzdělanosti a kultury. Pokud toto tvrzení vezmeme za bernou minci a srovnáme to s tím, koho Putin ujišťuje o podpoře, ukáže se, že je ve struktuře ruské společnosti cosi špatně. Bylo by dobře, kdyby si to uvědomili i političtí představitelé českého státu, kteří se chtějí před Putinem sklonit.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: mp
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Profesor Beran u Xavera. To zase bude křiku...

17:25 Profesor Beran u Xavera. To zase bude křiku...

Epidemiolog a vakcinolog Jiří Beran byl hostem rozhovoru na XTV. Výrazně doporučoval očkování, podle…