Lítý boj ve Sněmovně: Křeček je blízko. Ale...

12.02.2020 14:51 | Zprávy
autor: kas

V prvním kole dnešní tajné volby nebyl ombudsman zvolen, neboť žádný kandidát nezískal potřebný počet hlasů. Do druhého kola postupují dva kandidáti.

Lítý boj ve Sněmovně: Křeček je blízko. Ale...
Foto: David Sedlecký / wikipedia.org
Popisek: Poslanec Stanislav Křeček

Ombudsmanem se v prvním kole nestal nikdo. V tajné volbě dostal Stanislav Křeček 66 hlasů, druhý byl Vít Alexander Schorm, na třetím místě se umístil Jan Matys se dvaceti hlasy. Kvorum pro zvolení ombudsmana v prvním kole bylo 90 hlasů, vydaných lístků k hlasování bylo 179. Součet hlasů dává dohromady pouhých 133.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

Mgr. Filip Turek byl položen dotaz

Grónsko

Dobrý den, pane Turku, zajímalo by mě, co si myslíte o tom, jak se chce Trump zmocnit Grónska? Podle všeho nevylučuje ani vojenskou akci.

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Neziskovky ženou Česko k OSN: Justiční omyly prý nemá kdo napravovat. Systém se brání sám sobě

14:36 Neziskovky ženou Česko k OSN: Justiční omyly prý nemá kdo napravovat. Systém se brání sám sobě

Česká republika čelí nepříjemné mezinárodní pozornosti. Nevládní organizace sdružené v mezinárodní p…