Lobbista Janoušek zmizel. Možná je v zahraničí

20.05.2012 17:39

Po lobbistovi Romanu Janouškovi se slehla sem. Ruší předem domluvené schůzky, neodpovídá na telefony ani na zanechané vzkazy. Podle některých právě podstupuje protialkoholní léčení, podle jiných je na dovolené ve svém oblíbeném Chorvatsku.

Lobbista Janoušek zmizel. Možná je v zahraničí
Foto: repro TV Prima
Popisek: Roman Janoušek po svém zadržení za jízdu v opilosti

O své první schůzce s vlivným byznysmanem napsaly Hospodářské noviny. V Janouškově kanceláři v obchodním a administrativním centru Myšák Gallery si domluvili schůzku nedlouho po osudné nedhodě, při níž opilý Janoušek srazil řidičku auta, do kterého předtím naboural. Do kanceláře je doprovodila pohledná asistentka a sám lobbista si vymínil, že novináři vstoupí dovnitř bez aktovek a diktafonů. “Podmínky jsme akceptovali, včetně zákazu focení, ale z hlavy tento zážitek vymazat nelze," píší HN.

Janoušek měl podle nich pod okem šrám, který vysvětlil tím, že spadl z kola. Novináře překvapil svým jadrným slovníkem a sebejistotou: “Povídali jsme si asi hodinu. O jeho autonehodě, o byznysu, také třeba o jeho specifickém desateru zahrnujícím opovržení pedofilií, striktní držení slova, nenahrávání ostatních, neodposlouchávání a věrnosti ke svým přátelům.”

Lobbista se ale z dalších schůzek, které měly být už nahrané na diktafon, omlouval a na telefonáty neodpovídal. “Tentokrát ale už bez náhrady. Naděje, že muž s pověstí černokněžníka Lorda Voldemorta, úzce spjatý s politickou érou pražského primátora Pavla Béma (ODS), odpoví na všechny otázky, na něž dosud nereagoval, se nejspíše rozplynula,” domnívá se redakce.

Janoušek může být podle některých na protialkoholním léčení nebo na dovolené v Chorvatsku, kde má vlastní luxusní jachtu. Jestli mu mlčení nařídil jeho obhájce Vít Široký, není jasné. “Já jsem mu nic nerozmlouval, na druhou stranu mám obavy, že bychom mohli být osočováni z ovlivňování svědků,” řekl.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: ane

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Milion chvilek: Umělec zval do ulic, ale pak mu zavolal občan. O Drahošovi

8:07 Milion chvilek: Umělec zval do ulic, ale pak mu zavolal občan. O Drahošovi

Muzikant Jiří Macháček byl hostem Press klubu na Frekvenci 1, kde prozradil, jak se cítil při demons…