Lubomír Metnar se bude stěhovat z vnitra na obranu. Nemá to „na háku“ jako Chovanec, chválí ho úředníci

23.06.2018 7:07 | Zprávy
autor: vef

Lubomír Metnar změní pozici v budoucí vládě Andreje Babiše (ANO). Z vnitra by měl přejít na post minitra obrany. Lidové noviny se zaměřily na jeho životopis. Metnar není ani poslancem, ani členem ANO, přesto si jej Babiš oblíbil.

Lubomír Metnar se bude stěhovat z vnitra na obranu. Nemá to „na háku“ jako Chovanec, chválí ho úředníci
Foto: Hans Štembera
Popisek: Ministr obrany Lubomír Metnar

Jednapadesátiletý Metnar je přitom bývalý detektiv, například vyšetřoval žhářský útok neonacistů ve Vítkově. V minulosti se specializoval především na vnitřní bezpečnost a policii. Babiše prý zaujal rozhodností a loajalitou. 

Metnar také byl náměstkem pro vnitřní bezpečnost v úřednické vládě Martina Peciny, kdy ho spojovalo mimo jiné i působení ve společnosti Vítkovice Machinery Group. Tam byl Metnar bezpečnostním ředitelem. Angažoval se také v hnutí Bezpečnost, odpovědnost, solidarita. 

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

JUDr. Daniela Kovářová byl položen dotaz

Jste pro referendum?

Podle mě máte pravdu oba tábory. Jeden tvrdí, že si většina lidí Euro nepřeje, druhý, že jsme se k němu zavázali. Nebylo by teda řešením, vyvolat znovu referendum o našem členství v EU a přijetí Eura? Prý se teď nějaký zákon o referendum chystá, podpoříte ho?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

„Ani ruku podat, natož summit.“ Pavel čelí tvrdé palbě kvůli koruně

18:45 „Ani ruku podat, natož summit.“ Pavel čelí tvrdé palbě kvůli koruně

„Je třeba opustit jakýkoliv zbytek sentimentu nikoliv s korunou, ale s tímto prezidentem. Přijetí eu…