Luboš Palata: Antimuslimská psychóza nám zatemnila mozky i srdce. Uprchlíky musíme sami přivézt

2. 2. 2016 8:10

I kdyby se dohoda Evropské unie s Tureckem o zastavení toku migrantů, který se přes jeho území dostává do Evropy, ukázala jako životaschopná a efektivní, azylantům se stejně nevyhneme, upozorňuje redaktor MF Dnes Luboš Palata. U nás by to prý mohlo způsobit potíže, protože „zbytečná antimuslimská psychóza zatemnila velké části obyvatel nejen mozky, ale často i srdce“.

Luboš Palata: Antimuslimská psychóza nám zatemnila mozky i srdce. Uprchlíky musíme sami přivézt
Foto: Archiv
Popisek: Muslimský uprchlík, ilustrační foto

Palata tvrdí, že si bude třeba rozdělit velké množství azylantů z tureckých táborů. Proto, aby byla současně se zamezením nelegální migrace dána lidem tam alespoň nějaká šance na legální přistěhovalectví do Evropy.

Kolik migrantů budeme muset takto přijmout, není jasné, redaktor MF Dnes se kloní k nizozemskému odhadu sta až dvou set padesáti tisíc uprchlíků. Palata zároveň upozorňuje, že pokud tato možnost nevznikne, bude tu enormní tlak na to, přejít hranici EU nelegálně, a snaha Turecka v tomto spolupracovat zůstane minimální. Prý i proto, že Ankara nebude mít zájem na tom, aby v uprchlických táborech rostlo napětí jak v „papiňáku“, bez možnosti ho s pomocí EU trochu odpustit.

Novinář odhaduje, že nutnost přijímat další uprchlíky i po uzavření schengenských hranic vyvolá ve střední Evropě rozčarování. „V zemích jako Česko, Slovensko či Maďarsko to způsobí obtíže, protože zbytečná antimuslimská psychóza zatemnila velké části obyvatel nejen mozky, ale často i srdce,“ předestírá Palata.

Přitom prý projekty jako uprchlické centrum ve slovenském Gabčíkovu, kde žijí stovky Syřanů, ukazují, že i v naší části Evropy může něco takového probíhat bez problémů. „Jen se nesmí klást rovnítko mezi muslim a terorista nebo tvrdit, že příchod pár tisíc azylantů je konec naší ‚křesťanské‘ civilizace,“ míní Palata.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: luš

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

EXKLUZIVNĚ Tlak Američanů na nákup vrtulníků je extrémní. Máme dokumenty, známe firmy, jména českých vojáků. Víme, jak probíhá tvrdý lobbing USA na našem území

16:06 EXKLUZIVNĚ Tlak Američanů na nákup vrtulníků je extrémní. Máme dokumenty, známe firmy, jména českých vojáků. Víme, jak probíhá tvrdý lobbing USA na našem území

Nákup víceúčelových vrtulníků pro armádu by mohl být v ideálním případě zadán v létě. Po jednání sně…