Luboši, k čemu vlastně máme armádu? Zaorálek se vyjádřil proti použití síly na uprchlíky a toto přilétlo

17.02.2016 12:11 | Zprávy

Posílání vojáků proti migrantům nechápe ministr zahraničí Lubomír Zaorálek. V Interview ČT jej tato myšlenka překvapila, neboť prý Evropa není ve válce. Sám by preferoval, aby země EU mohly společně chránit schengenskou hranici, pokud při jejím střežení samotný hraniční stát selže.

Luboši, k čemu vlastně máme armádu? Zaorálek se vyjádřil proti použití síly na uprchlíky a toto přilétlo
Foto: repro TV Prima, tan
Popisek: Lubomír Zaorálek (ČSSD) v Partii TV Prima

V Interview ČT Zaorálek také uvedl, že v tomto tématu se neshodne se svými kolegy z dalších zemí V4. Přitom jako ministr země předsedající V4 bude dnes v Bruselu přednášet za skupinu návrhy vzešlé z pondělního jednání v Praze.

V ČT proto hovořil hlavně o tom, jak by si ochranu schengenského prostoru představoval on sám. „Když některá země selže, aby tam EU nastoupila – agenturou, prostředky, lidmi – a díru zalepila,“ popsal.

Pak odmítl, že by se EU bouřila proti Angele Merkelové a jejímu řešení uprchlické krize. „Nemůžeme si dovolit válčit mezi sebou,“ uvedl. A pak zdůraznil, že Evropa není vojensky ohrožena, a proto považuje za nesmyslný návrh prezidenta Miloše Zemana, aby byly vytvořeny společné jednotky k ochraně evropských hranic. „Nevím, proč vytvářet dojem, že jde o válku. Evropa není s nikým ve válce a vojáky potřebujeme na něco jiného než na ochranu hranic,“ myslí si ministr zahraničí.

Tento jeho postoj vyvolal značný rozruch, a to i přímo v jeho vlastní ČSSD. Poslanec Jaroslav Foldyna se na ministra obrátil přímo: „Možná tomu, Luboši Zaorálku, neříkáš válka, ale v každém případě je to ohrožení.“ Pokud přijmeme Zaorálkovu argumentaci, měli bychom se prý zamyslet, jestli nám vůbec k něčemu je armáda či členství v NATO.

Ještě více se rozčílila advokátka Miroslava Hustáková: „A toto je naším ministrem zahraničních věcí,“ napsala na svůj Facebook. Pro srovnání uvedla příklad USA, které si rozhodně nechrání své hranice dobrým slovem, ale plotem s ozbrojenci.

„Mexický plot má tisíce mrtvých na kontě. To jsou ale vetřelci, zatímco ilegální migranti do Evropy jsou multikulti obohacením,“ dodala sarkasticky advokátka.

 

Tento článek je staršího data a je dostupný pouze pro předplatitele. Předplatné můžete vyzkoušet zdarma, nebo zakoupit, zde:

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: jav

volby

Dobrý den, zajímalo by mě, zda si jako většina politiků koalice SPOLU myslíte, že kdo vás nevolil, není demokrat a je buď proruský, nácek apod.? Nemyslíte, že je na čase skončit s těmito věčnými nálepkami a urážkami nebo naštvete ještě víc lidí a další volby prohrajete ještě víc? Ptám se vás, protož...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Jinde na netu:Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Na podzim selže ofenzíva Ukrajiny. Zelenskyj padne a bude konec. Nový odhad

7:53 Na podzim selže ofenzíva Ukrajiny. Zelenskyj padne a bude konec. Nový odhad

Začínají se objevovat indicie ohledně konce konfliktu na Ukrajině. Putin dle svých slov věří, že na …