Luděk Sobota: Vrátit Zemanovi vyznamenání by byla zrada!

14.10.2020 9:11

Zpěvák Daniel Hůlka vzkázal Miloši Zemanovi, že ho zklamal jako přítel, ale i jako prezident, který měl své spoluobčany v těžké chvíli podržet a on na ně místo toho útočí. Rozhodl se proto, že prezidentovi vrátí státní vyznamenání. Ale někteří umělci to vidí jinak než Hůlka. Herec Luděk Sobota prozradil, že neuvažuje o vrácení státního vyznamenání. Vysvětlil proč...

Luděk Sobota: Vrátit Zemanovi vyznamenání by byla zrada!
Foto: repro youtube, tan
Popisek: Luděk Sobota
reklama

Anketa

Souhlasíte s důvody, proč Daniel Hůlka vrátil státní vyznamenání?

21%
67%
hlasovalo: 22604 lidí
Miloš Zeman během svého působení v úřadu prezidenta rok co rok vyznamenal 28. října desítky osobností. Mezi nimi v roce 2016 i zpěváka Daniela Hůlku, který Zemana podporoval již před první přímou volbou prezidenta v roce 2013.

Jenže v roce 2020 se něco změnilo. Do Česka vtrhl koronavirus, který mimo jiné tvrdě dopadl i na zpěváky. Ti teď vlastně nemají komu zpívat, protože buď kvůli nařízením vlády chodit zpívat nemohou, a i když už v létě mohli, řada fanoušků hudby se bála, aby se na koncertě nenakazila a raději na akci nešla.

Druhá vlna koronaviru je nejen pro zpěváky tvrdou ranou, ale ze strany prezidenta Zemana se jim nedostalo příliš mnoho podpory. Na konto umělců poznamenal, že nejlépe tvoří, když jsou hladoví a na konto podnikatelů, kteří přemýšlí, jak přežít a udržet si zaměstnance, konstatoval, že zkrachují ti neschopní, protože ti schopní si vytvořili nějakou finanční vatu.

Daniela Hůlku tato slova zvedla ze židle a rozhodl se, že udělenou medaili Za zásluhy z roku 2016 Zemanovi vrátí.

„Zklamal jsi mě, Miloši. Zklamal jsi mě jako člověk. Zklamal jsi mě jako přítel. Ale to vlastně není tolik důležité, to je věc nás dvou a našeho končícího přátelství. Ty jsi mě však zklamal také jako prezident naší země, a to už vůbec není pouze naše věc. Žijeme v těžké době, v níž je mnoho našich spoluobčanů na pokraji osobního nebo firemního bankrotu, a to v žádném případě vlastní vinou. Tito lidé se bojí o svoji budoucnost a o budoucnost svých dětí. Jde jim v podstatě o život. Tobě nehrozí nic, Ty o nic nepřicházíš. A právě v této době, kdy národ, který Tě demokraticky zvolil prezidentem své země, od Tebe očekává pomoc či slova útěchy, si Ty naopak ještě přisadíš. Řekneš lidem, že jsou neschopní, nevzdělaní a zaslouží si zkrachovat, potažmo skončit na ulici,“ napsal Hůlka Zemanvi v otevřeném dopise uveřejněném na sociální sítí Facebook.

Ing. Miloš Zeman

  • BPP
  • První přímo zvolený prezident ČR
  • prezident České republiky

Daniel Hůlka napsal Miloši Zemanovi.

Daniel Hůlka napsal Miloši Zemanovi.

Avšak ne každý umělec vyznamenaný prezidentem Zemanem to vidí stejně. Kupříkladu herec Luděk Sobota, kterého Zeman také vyznamenal, nevidí důvod.

Já s tím Hůlkou absolutně nesouhlasím. Já ho osobně neznám. Beru to jako velkou poctu, že mně prezident dal vyznamenání. Kdybych ho vrátil, byla by to k prezidentovi úplná zrada,“ řekl pro ŽivotvČesku.cz herec. 

Sobota dostal ocenění rok po Hůlkovi.  

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: mp
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Půlka obyvatel říká, že si nic nedělá ani z příznaků, hromoval Hamáček. Takže vláda výrazně omezila pohyb, do ulic policie a armáda

22:38 Půlka obyvatel říká, že si nic nedělá ani z příznaků, hromoval Hamáček. Takže vláda výrazně omezila pohyb, do ulic policie a armáda

Vláda vyhlásila opět nouzový stav. Od pondělí na tři týdny bude také výrazně omezen pohyb osob. Pro …