Lupič, řekl Zaorálek o mocném Rittigovi. Dnes to jde k soudu

11.11.2013 7:32

Pražský městský soud dnes projedná žalobu lobbisty Iva Rittiga na místopředsedu ČSSD Lubomíra Zaorálka. Rittigovi vadí výrok, kterým ho Zaorálek v Poslanecké sněmovně nazval "lupičem". Od politika chce omluvu a 100.000 korun jako náhradu nemajetkové újmy.

Lupič, řekl Zaorálek o mocném Rittigovi. Dnes to jde k soudu
Foto: Hans Štembera
Popisek: Lubomír Zaorálek hříme sněmovnou
reklama

Zaorálkův projev zazněl na červnové schůzi sněmovny při diskusi, kterou rozpoutal policejní zásah na Úřadu vlády a dalších místech v souvislosti s kauzou Jany Nagyové (dnes Nečasové), ředitelky kabinetu tehdejšího premiéra Petra Nečase (ODS). Policisté při prohlídkách bytů a nebytových prostor zajistili mimo jiné 150 milionů korun a desítky kilogramů zlata. Zasahovali i u podnikatelů Rittiga a Romana Janouška.

Zaorálek v projevu prohlásil, že "v této zemi si prostě všichni lidé šuškají, že pánové Rittig, Janoušek a další jsou lupiči". Kritizoval, že tito "lidé, kteří mají pověst jako Al Capone, komunikovali s Úřadem vlády". Rittigovi vadí také další Zaorálkovo tvrzení, že 150 milionů korun a zlato našli policisté právě u Rittiga.

Rittigovo jméno se objevilo v linii policejního prověřování, která sleduje napojení podnikatelských struktur na pražskou politiku a magistrátní finance. Rittiga, Janouška, kontroverzního komunálního politika Tomáše Hrdličku a také někdejšího magistrátního úředníka Jiřího Tomana policie podezírá z ovlivňování veřejných zakázek, praní špinavých peněz a účasti na organizovaném zločinu.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: dkr, čtk
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Václav Vlk, signatář Charty: O Babišovi si můžete myslet, co chcete. Ale představte si, že by koronu měli řešit Fiala s Kalouskem...

15:58 Václav Vlk, signatář Charty: O Babišovi si můžete myslet, co chcete. Ale představte si, že by koronu měli řešit Fiala s Kalouskem...

Signatář Charty 77 Václav Vlk má za to, že řada lidí sice nemusí milovat Andreje Babiše (ANO), ale v…