Lůzokracie a TOP 09 v zadku. Doktor Macek se rozjel

09.12.2013 11:15

Doktor Miroslav Macek dnes komentuje dvě věci, a to soukromý rozhovor premiéra Jiřího Rusnoka s ministrem obrany Vlastimilem Pickem o úmrtí Nelsona Mandely a nutnosti zajistit oficiální zastoupení České republiky na jeho pohřbu v Pretorii a tou druhou věcí, kterou si vzal Macek na mušku, je hlasité nadbíhání EU deklarované na sněmu TOP 09.

Lůzokracie a TOP 09 v zadku. Doktor Macek se rozjel
Foto: Hans Štembera
Popisek: Miroslav Macek
reklama

Anketa

Kterého českého prezidenta máte nejraději?

hlasovalo: 27895 lidí

Neformální rozhovor vedený ve sněmovně zveřejnila média. „Ty vole, teď ještě zase zemřel Mandela… Já se úplně třesu, abych tam nemusel jet,“ řekl mimo jiné Rusnok, který přemýšlel, kdo by mohl Česko na smutečním aktu zastupovat. Premiér v demisi se sice omluvil, ale média i veřejnost se tímto trapným únikem stále zabývají. I doktor Macek považoval za vhodné událost okomentovat.

„Na rozhovoru premiéra České republiky s ministrem obrany téže jsou nejzajímavější tři věci: Absolutní nedostatek noblesy představitelů státu (pomalu, ale jistě se stáváme lůzokracií), ochota televizních pracovníků technicky odposlouchávat hovory, které jim nejsou určeny a ještě se tvářit, že je to normální a nejsou jen prachsprostí šmíráci, a pak slova armádního generála Picka, že let na pohřeb Nelsona Mandely zaplatí. Vždy jsme totiž takové akce platili my z daní… Měli bychom ho donutit dodržet slovo,“ napsal Macek.

Fotogalerie: - Bitva o rozpočet

Ve sněmovně se jednalo o rozpočtu jak jej navrhla ...
Lubomír Zaorálek
Ve sněmovně se jednalo o rozpočtu jak jej navrhla ...
Jan Fischer
Věra Jourová u řečnického pultu
Jaroslav Zavadil s hlavou v dlaních

V reakci se odráží odpověď ministra obrany. Když se premiér Rusnok zeptal: „Ty vole, kdo to zaplatí“, Picek odvětil: „Já to zaplatím“. Dr. Macek předpokládá, že by tedy Picek mohl náklady na účast na pohřbu zaplatit on sám a nebrat peníze z rozpočtu Ministerstva obrany.

Evropská politika je středem zájmu TOP 09

Doktor Macek se také otřel o zprávy ze sobotního sněmu TOP 09 a způsob novinářů, jak informovat o dění na něm. „Kdyby byli novináři stejně upřímní jako Rusnok s Pickem, napsali by namísto titulku „TOP 09 chce zlepšit obraz České republiky v Evropské unii“ po pravdě „Představitelé TOP 09 chtějí lézt EU více do zadku, neboť se domnívají, že se jim to osobně vyplatí,“ napsal Macek. Média totiž informovala o základních tezích programu TOP 09 pro volby do Evropského parlamentu, které schválili delegáti republikového sněmu strany.

Co napsal Miroslav Macek:

Na rozhovoru premiéra České republiky s ministrem obrany téže, jsou nejzajímavější tři věci: Absolutní nedostatek noblesy představitelů státu (pomalu, ale jistě se stáváme lůzokracií), ochota televizních pracovníků technicky odposlouchávat hovory, které jim nejsou určeny a ještě se tvářit, že je to normální a nejsou jen prachsprostí šmíráci, a pak slova armádního generála Picka, že let na pohřeb Nelsona Mandely zaplatí. Vždy jsme totiž takové akce platili my z daní… Měli bychom ho donutit dodržet slovo.

Kdyby byli novináři stejně upřímní jako Rusnok s Pickem, napsali by namísto titulku „TOP 09 chce zlepšit obraz České republiky v Evropské unii“ po pravdě „Představitelé TOP 09 chtějí lézt EU více do zadku, neboť se domnívají, že se jim to osobně vyplatí".

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: dkr
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Auto Brejla začalo kšeftovat s ochrannými pomůckami. Rozhlas u něj nakoupil respirátory za stovky tisíc

18:03 Auto Brejla začalo kšeftovat s ochrannými pomůckami. Rozhlas u něj nakoupil respirátory za stovky tisíc

Při pohledu do registru smluv nás zaujala smlouva mezi veřejnoprávním Českým rozhlasem a autorizovan…