Lže, vezla si zadek první třídou! Greta si stěžovala na německé vlaky. Musela prý sedět na zemi v uličce. Jenže...

15.12.2019 16:58

Greta Thunbergová si postěžovala, že cestou domů přes Německo jela plným vlakem a musela sedět v uličce se spoustou batohů. Jenže si tím tak trochu naběhla na vidle, protože Deutsche Bahn, německý státní dopravce, prozradily, že se Greta Thunbergová vezla také v první třídě, kde si užívala špičkové obsluhy.

Lže, vezla si zadek první třídou! Greta si stěžovala na německé vlaky. Musela prý sedět na zemi v uličce. Jenže...
Foto: Repro Youtube
Popisek: Klimatická aktivistka Greta Thunbergová

Mladá švédská aktivistka Greta Thunbergová zjistila, že vlaky v Německu jsou opravdu přeplněné. Dospěla k tomuto názoru, když cestovala z mezinárodní konference o klimatu v Madridu. Nechala se vyfotit, jak sedí spolu s nemalým množstvím zavazadel v uličce jednoho z vagónů a statečně překonává útrapy dlouhé cesty.

Greta Thunbergová cestuje

Jenže se možná neměla o svůj zážitek dělit na sociálních sítích.

Anketa

Vítáte vítězství Borise Johnsona v britských volbách ?

86%
7%
hlasovalo: 19102 lidí

Netrvalo totiž dlouho a tiskové oddělení Deutsche Bahn, neboli německého státního dopravce, veřejně Gretě Thunbergové poděkovalo, že mladá švédská aktivistka cestuje stoprocentně ekologickým vlakem.

S občany se však německé dráhy podělily také o informaci, že se Greta sice fotí s kufry v uličce přeplněného vlaku, ale už nepřiznává, že si také užívala servis v první třídě vlakové soupravy. 

„Milá Greto, děkujeme za podporu našich pracovníků v boji proti změně klimatu. Potěšilo nás, že jste jela naší soupravou ICE 74, která čerpá ze 100 procent zelenou elektřinu. Bylo by ale ještě hezčí, kdybyste prozradila, jak přátelsky a kompetentně se o vás staral náš personál v první třídě,“ stojí v prohlášení německých drah.

Greta Thunbergová cestuje

Greta Thunbergová poté doplnila, že byla nucena cestovat dvěma různými vlaky, v jednom přeplněném seděla na zemi v uličce, zatímco ve druhém prý už našla volné sedadlo. „Přeplněné vlaky jsou skvělým znamením, protože to ukazuje, že o železniční dopravu je zájem,“ uvedla šestnáctiletá studentka.

Greta Thunbergová cestuje

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

Předpokládané složení nové vlády:

předseda vlády: Petr Fiala (ODS), ministr vnitra: Vít Rakušan (STAN), ministr pro místní rozvoj a digitalizaci: Ivan Bartoš (Piráti), ministr zemědělství: Zdeněk Nekula (KDU-ČSL), ministr financí: Zbyněk Stanjura (ODS), ministr zdravotnictví: Vlastimil Válek (TOP09), ministr školství: Petr Gazdík (STAN), ministr práce a sociálních věcí: Marian Jurečka (KDU-ČSL), ministryně obrany: Jana Černochová (ODS), ministr spravedlnosti: Pavel Blažek (ODS), ministr průmyslu a obchodu: Josef Sikela (BPP), ministr dopravy: Martin Kupka (ODS), ministr zahraničí: Jan Lipavský (Piráti), ministr životního prostředí: Anna Hubáčková (BPP), ministr kultury: Martin Baxa (ODS), ministr pro evropské záležitosti: Mikuláš Bek (BPP), ministr pro legislativu: Michal Šalomoun (BPP), ministryně pro vědu a výzkum: Helena Langšádlová (TOP09).

reklama

autor: mp

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

„Je to cílená lež.“ Data o vakcínách, zastánce znepokojí

20:56 „Je to cílená lež.“ Data o vakcínách, zastánce znepokojí

Bez vakcín se nemoci covid-19 a přeplněných nemocnic neubráníme, to na denní bázi slyšíme z úst nejv…