Lže, vezla si zadek první třídou! Greta si stěžovala na německé vlaky. Musela prý sedět na zemi v uličce. Jenže...

15. 12. 2019 16:58

Greta Thunbergová si postěžovala, že cestou domů přes Německo jela plným vlakem a musela sedět v uličce se spoustou batohů. Jenže si tím tak trochu naběhla na vidle, protože Deutsche Bahn, německý státní dopravce, prozradily, že se Greta Thunbergová vezla také v první třídě, kde si užívala špičkové obsluhy.

Lže, vezla si zadek první třídou! Greta si stěžovala na německé vlaky. Musela prý sedět na zemi v uličce. Jenže...
Foto: Repro Youtube
Popisek: Klimatická aktivistka Greta Thunbergová
reklama

Mladá švédská aktivistka Greta Thunbergová zjistila, že vlaky v Německu jsou opravdu přeplněné. Dospěla k tomuto názoru, když cestovala z mezinárodní konference o klimatu v Madridu. Nechala se vyfotit, jak sedí spolu s nemalým množstvím zavazadel v uličce jednoho z vagónů a statečně překonává útrapy dlouhé cesty.

Greta Thunbergová cestuje

Jenže se možná neměla o svůj zážitek dělit na sociálních sítích.

Anketa

Vítáte vítězství Borise Johnsona v britských volbách ?

86%
7%
hlasovalo: 19055 lidí

Netrvalo totiž dlouho a tiskové oddělení Deutsche Bahn, neboli německého státního dopravce, veřejně Gretě Thunbergové poděkovalo, že mladá švédská aktivistka cestuje stoprocentně ekologickým vlakem.

S občany se však německé dráhy podělily také o informaci, že se Greta sice fotí s kufry v uličce přeplněného vlaku, ale už nepřiznává, že si také užívala servis v první třídě vlakové soupravy. 

„Milá Greto, děkujeme za podporu našich pracovníků v boji proti změně klimatu. Potěšilo nás, že jste jela naší soupravou ICE 74, která čerpá ze 100 procent zelenou elektřinu. Bylo by ale ještě hezčí, kdybyste prozradila, jak přátelsky a kompetentně se o vás staral náš personál v první třídě,“ stojí v prohlášení německých drah.

Greta Thunbergová cestuje

Greta Thunbergová poté doplnila, že byla nucena cestovat dvěma různými vlaky, v jednom přeplněném seděla na zemi v uličce, zatímco ve druhém prý už našla volné sedadlo. „Přeplněné vlaky jsou skvělým znamením, protože to ukazuje, že o železniční dopravu je zájem,“ uvedla šestnáctiletá studentka.

Greta Thunbergová cestuje

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: mp
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Přepište dějiny: Než se stal Havel prezidentem, chtěli soudruzi vlastní jméno. Padlo na jednání, jehož se účastnili pouze dva lidi

17:52 Přepište dějiny: Než se stal Havel prezidentem, chtěli soudruzi vlastní jméno. Padlo na jednání, jehož se účastnili pouze dva lidi

VZPOMÍNKY A PERLY ParlamentníListy.cz přinášejí unikátní cyklus na mnohdy zapomenuté části české a s…