Má vzniknout strana českých muslimů. Plánuje ji právník z Ukrajiny, který chce předvést, jak je jeho náboženství mírumilovné

7. 2. 2019 15:59

Právník Leonid Kušnarenko, původem z Ukrajiny, se rozhodl kandidovat na post šéfa pražské muslimské obce. Dopředu hlásí a jasně říká, že má politické ambice.

Má vzniknout strana českých muslimů. Plánuje ji právník z Ukrajiny, který chce předvést, jak je jeho náboženství mírumilovné
Foto: Archiv
Popisek: Modlící se muslimové v mešitě
reklama

Leniod Kušnarenko, právník původem z Ukrajiny, v rozhovoru pro pořad Rozstřel na serveru iDNES.cz oznámil, že je odhodlán kandidovat na post šéfa muslimské obce v Praze. Jako muslim považoval za důležité všechny ujistit, že islám je tolerantní náboženství. Teroristé islám zneužívají k naplnění vlastních cílů. Kušnarenko je toho názoru, že teroristé jsou strašliví zločinci, kteří si zaslouží přísné potrestání. „Základ islámu je tolerance,“ tvrdil.

Pár slov přidal i k tématu muslimského práva šaría. Právník ukrajinského původu má za to, že muslimové mají především dodržovat zákony země, ve které žijí. To však neznamená, že právo šaría nepovažuje za důležité. „Ženy mají podle mě v islámu hodně práv, na rozdíl od ostatních kultur,“ podotkl.

V Česku žije asi deset tisíc mulimů, přičemž z toho asi dva tisíce jsou ve víře skutečně aktivní. Těchto deset tisíc lidí by si podle Kušnarenka zasloužilo, aby měli zastání i na politické scéně. Kušnarenko uvedl, že by si přál, aby vznikla politická strana, která by zájmy českých muslimů hájila a komunikovala s veřejností. Také by chtěli otevřít v Česku muslimské školy a školky, uvedl server.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: mp
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

„Šílený Moravec. Snad na to nekoukáte?“ Babiš s radostí vytáhl fakta

18:36 „Šílený Moravec. Snad na to nekoukáte?“ Babiš s radostí vytáhl fakta

Andrej Babiš v tradičním nedělním „Čau lidi“ vyprávěl jeden hodně smutný příběh. „Myslete na covid, …