Macek obrací oči v sloup: Vystrčil přepsal volby v Bělorusku, Cichanouskou přijal jako prezidentku

08.06.2021 19:30

Bývalý politik Miroslav Macek se ve svých pravidelných glosách vrací ke včerejší demonstraci na Staroměstském náměstí namířené proti režimu Alexandra Lukašenka v Bělorusku. „Lidé budou demonstrovat za Bělorusko. Promluví i Klus nebo Geislerová. A to je vše, co potřebujte vědět, abyste zůstali doma,“ píše sarkasticky Macek.

Macek obrací oči v sloup: Vystrčil přepsal volby v Bělorusku, Cichanouskou přijal jako prezidentku
Foto: Hans Štembera
Popisek: Miroslav Macek

Podle Macka nedává smysl, aby nás o demokracii v Bělorusku poučovali umělci, jako zpěvák Tomáš Klus nebo herečka Aňa Geislerová. Macek se v souvislosti s Běloruskem pozastavuje také nad faktem, že předseda Senátu Miloš Vystrčil označil vedoucí běloruské opozice Svjatlanu Cichanouskou za prezidentku.

„Jsme sice malá země, ale svět se před námi třese. Máme totiž sílu změnit, pokud se nám nelíbí, jakýkoliv výsledek voleb ve světě. Viz předseda Senátu Vystrčil, který přepsal volby v Bělorusku a přijal paní Cichanouskou jako tamní prezidentku,“ diví se Macek.

Závěrem Macek zmiňuje nedávný komentář MUDr. Jana Hnízdila k prapodivné akci agentury Dobrý den, na níž se snažili vytvořit rekord v době nonstop očkování na jednom místě. „I kdyby bylo očkování proti COVID ověřené, bezpečné a účinné (o čemž nejsem přesvědčený), způsob, kterým je propagováno a praktikováno, mne děsí. Očkování není podávání iontového nápoje běžcům na občerstvovacích stanicích. Je závažným zásahem do lidského organizmu. Jeho výhody a rizika musí být důkladně zvažovány,“ cituje Macek Hnízdila. „Masové očkování formou McCovid center, maratónů nebo drive-in je popřením etiky a odbornosti lékařské profese,“ dodává.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: jma

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Vojtěchu, vraťte diplom. Znásilňování práva, stále dokola. Pánové nahoře nás záměrně udržují ve strachu, myslí si advokátka Zwyrtek Hamplová

20:25 Vojtěchu, vraťte diplom. Znásilňování práva, stále dokola. Pánové nahoře nás záměrně udržují ve strachu, myslí si advokátka Zwyrtek Hamplová

„Nedej bože, to tvoří po večerech sami?“ Známá a oceňovaná advokátka Jana Zwyrtek Hamplová kroutí hl…