Macron toho nasliboval lidem tolik, že země možná přešvihne povolená procenta HDP. Zakročí EU, ptá se matematik Kechlibar

13.12.2018 19:20

Pedagog Marian Kechlibar se vyjádřil k situaci ve Francii, konkrétně ke slovům hlavy státu Emmanuela Macrona. Ten v pondělním projevu slíbil řadu ústupků. Kechlibar se nyní ptá, jak je zafinancovat. Jeho text přinesl server NeviditelnýPes.cz.

Macron toho nasliboval lidem tolik, že země možná přešvihne povolená procenta HDP. Zakročí EU, ptá se matematik Kechlibar
Foto: Archiv MK
Popisek: Matematik a publicista Marian Kechlibar
reklama

„Skutečně zajímavé jsou ekonomické sliby, které Macron při své řeči učinil,“ vyjmenoval následně Kechlibar majetkovou daň, daňovou úlevu na mzdě, vánoční bonus či nedanění mzdy za práci přesčas.

„Macronovy přísliby jsou drahé. Podle ministra Oliviera Dussopta, který se stará o rozpočet, vyjdou celkově na 8 až 10 miliard eur. Reálně tak hrozí, že francouzský rozpočtový deficit překročí maximálně povolená tři procenta HDP,“ píše Kechlibar s tím, že takový návrh rozpočtu by Evropská komise správně měla odmítnout kvůli nedodržení maastrichtských kritérií stejně, jako před pár týdny odmítla ten italský.

  • Původní text ZDE

 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: vef
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Vždyť nemocnice jsou plné! Hostinský jde proti kolegům, tvrdě a jasně

19:17 Vždyť nemocnice jsou plné! Hostinský jde proti kolegům, tvrdě a jasně

Iniciativa Chcípl PES chce z některých hospod udělat politické buňky a vytvořit tak prostor k jejich…