Maďaři spěchají se stavbou zdi proti uprchlíkům. Bude o metr nižší, ale hotová už v listopadu

15.07.2015 15:32

Ne čtyři metry, jak původně uváděla většina médií, ale pouhé tři metry má být vysoký nový hraniční plot, který tento týden začal vyrůstat na hranicích Maďarska se Srbskem. Tvrdí to reportáž z místa, na kterém začala kontroverzní hraniční bariéru stavět maďarská armáda, kterou přináší dnešní Právo na své titulní straně. Článku dominuje velká barevná fotografie maďarských vojáků skládajících prefabrikáty potřebné ke stavbě bariéry.

Maďaři spěchají se stavbou zdi proti uprchlíkům. Bude o metr nižší, ale hotová už v listopadu
Foto: worldwide.com
Popisek: Hraniční přechod, ilustrační foto
reklama

Na staveništi asi pět kilometrů od obce Mórahalom s plným nasazením pracují vojáci s těžkou technikou. „Zarovnávají terén, kácejí porost a připravují území na stavbu hraničního zátarasu,“ popisuje list s tím, že zatím vzniká tzv. testovací část o délce 150 metrů, která bude hotová tento pátek. Celý hraniční plot má být hotový do konce listopadu. Vysoký má být tři metry, zdvojenou stěnu budou držet sloupy osazené každého dva a půl metru. V horní a dolní části bude natažen ostnatý drát. Materiál na plot dodává státní podnik, který zaměstnává vězně.

Zatím stavba plotu počty uprchlíků spíše zvyšuje, než aby je snižovala: „Každý den jich zadržíme osm set až tisíc. Jak se rozneslo, že na hranicích vyroste obří překážka, nápor se ještě zvýšil,“ řekl listu jeden z policistů, který hranici Maďarska se Srbskem střeží.


 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: vam

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Pořád tu bude někdo udávat a buzerovat. Rudí Piráti a to jejich béčko z TOP 09... Xaver s prezidentem Klausem rozjeli show

17:38 Pořád tu bude někdo udávat a buzerovat. Rudí Piráti a to jejich béčko z TOP 09... Xaver s prezidentem Klausem rozjeli show

Prezidentu Václavu Klausovi se nechce věřit, že máme tak hloupou politickou elitu, že by byla ochotn…