Maďarská armáda začala stavět plot proti uprchlíkům

13.07.2015 13:12 | Zprávy
autor: čtk

Maďarská armáda začala dnes na hranicích s nečlenským státem Evropské unie Srbskem stavět plot, který má zemi ochránit před přílivem nelegálních migrantů. Oznámila to maďarská tisková agentura MTI. Již déle plánovaný plot má být čtyři metry vysoký a nakonec 175 kilometrů dlouhý.

Maďarská armáda začala stavět plot proti uprchlíkům
Foto: repro foto Youtube
Popisek: Uprchlíci, ilustrační foto

První „dočasný modelový úsek“ o délce 150 metrů vznikne podle dnešního vyjádření maďarského ministerstva vnitra nedaleko hlavního maďarsko-srbského hraničního přechodu Röszke-Horgoš, kterým prochází dálnice A1 vedoucí z Budapešti do Bělehradu. Na místě dnes podle agentury AP pracovaly těžké stavební stroje, které připravovaly pozemek pro vztyčení plotu.

Před týdnem maďarský parlament schválil zákon, který zpřísnil podmínky pro žadatele o azyl a povolil vybudování plotu na hranici se Srbskem. Mluvčí vlády Zoltán Kovács dnes uvedl, že stavba plotu je pouze dočasným opatřením.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Práce autora se řídí redakčními zásadami ParlamentníListy.cz.

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

Přidejte si obsahový box PL do svých oblíbených zdrojů na Hlavní stránce Seznam.cz. Děkujeme.

Mgr. Jana Zwyrtek Hamplová byl položen dotaz

Hamplová: Chce to prostě lidi zcela nové generace

Jací jsou podle vás lidi nové generace? Mě přijde, že právě ta nová generace propaguje zelené nesmysly a další, jako třeba různá pohlaví atd. A ještě by mě zajímalo, jak se vlastně díváte na naše členství v EU?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

„Kde jste byli, když se tahala vlajka z...“ Němcové přišla pádná odpověď

18:20 „Kde jste byli, když se tahala vlajka z...“ Němcové přišla pádná odpověď

Chcete den vlajky, a přitom se k ní chováte jako k hadru. I to se mohl dozvědět Andrej Babiš letos 3…