Madonno, ty šlápoto, vyplachuj si pusu, udeřilo po protestu proti Trumpovi. Erik Best má zprávu o ambasádě USA

23.01.2017 10:57

USA mají nového prezidenta – Donalda Trumpa. Jak jej vnímají ekonom Patrik Nacher, poslankyně za ODS Jana Černochová, americký komentátor Erik Best a europoslanec za ODS Jan Zahradil?

Madonno, ty šlápoto, vyplachuj si pusu, udeřilo po protestu proti Trumpovi. Erik Best má zprávu o ambasádě USA
Foto: Repro foto ČT24
Popisek: Donald J. Trump při prvním projevu po zvolení prezidentem USA
reklama

Trump se podle Nachera objevil v této absurdní překorektní době, která se šíří jako mor. „Říká věci, jaké jsou, jak si je myslí, syrově, obyčejně, ‚nekorektně‘, jednoznačně. Rozumím pak tomu, že v kontrastu s překorektními floskulemi, se kterými se v posledních deseti letech roztrhl pytel, můžou na někoho tato obyčejná slova působit jako radikální názor. Jakkoliv si osobně myslím, že to je jen návrat k normálnosti. Podtrhuji, že si to myslím, netvrdím, že to tak je. Prostě žena je ženou se vším všudy, muž je zase mužem, děti se rodí v heterosexuálním vztahu, člověk je všežravec, patriotismus či zdravé vlastenectví není nacionalismus, přirozeně pečujeme a pomáháme hlavně rodině, přátelům, blízkým, lidem z prostředí, které známe, to není xenofobie atd.,“ podotkl Nacher ve svém komentáři.

Jak dodává, z Trumpova projevu pochopil, že nová hlava USA nechce, aby Amerika napříště působila jako světový četník a vyvážela svou představu demokratického zřízení po celé planetě, když o to nikdo nestojí a má problémy sama u sebe doma. „A s tím souhlasím. Jedním z výsledků tzv. arabského jara je anarchie, války a imigrační vlna,“ podotkl.

Povšiml si také slov čestného předsedy TOP 09 Karla Schwarzenberga, jenž použil nepřímou paralelu mezi Trumpem a Hitlerem. „Je to hluboký omyl. Za úspěchem Trumpa, podle mého názoru, nestojí samolibý miliardář Donald Trump, ale protest proti pseudokorektní době a nikým nevoleným, a přitom mocným elitám. Pokud tento dalmatinismus (černobílé vidění světa), kde Trump a jemu podobní jsou popisováni jako největší zlo, bude pokračovat, nositelé jediné pravdy spoluvytvoří skutečného Hitlera. A z toho mám opravdu strach,“ poznamenal. )

„V Americe jako u nás, přes kopírák. Stejná hysterie stejných sociálních/profesních/názorových vrstev, jako když nevyhrál Karel. A dodnes je to nepřešlo,“ zmínil mimo jiné Zahradil. 

Černochová se pro změnu obula do zpěvačky Madonny. „Jako zpěvačku jsem ji i mohla poslouchat. Ale světice bojující za práva žen Madonna??? K smíchu. Ne, nejsem puritánka ani děvče z nedělní školy, ale nesnáším pokrytectví! Jestli někdo dělal a dělá z žen bílé maso a sexuální objekt, je to ona. Už 30 let předvádí lacinou polonahou šlápotu pro každého ihned k mání, masturbace, sex v klipech, ve filmu, na koncertech...,“ zkritizovala zpěvačku poslankyně. „Do smrti by si měla vyplachovat pusu svěcenou vodou, aby v pekle směla vyslovit slova: ‚ženská práva‘. A ta druhá hvězda, Scarlett Johanson, se ani nedokáže naučit šest vět, co jí někdo napíše, a musí je číst z papíru? To na Oscara fakt nebude... Pro herečku ostuda, vždyť i náš pan ministr obrany to umí,“ jízlivě rýpla Černochová.

„Ve svém inauguračním projevu vydal Trump americkým velvyslanectvím jasný pokyn: ‚Nesnažíme se nikomu vnucovat svůj způsob života,‘“ uzavřel komentáře Best.

Anketa

Sympatizujete s pochody žen, které vyšly do ulic proti Donaldu J. Trumpovi?

2%
98%
hlasovalo: 15531 lidí

Celý příspěvek Patrika Nachera:

Dovolím si osobní poznámku, kterou pak přejdu k čerstvému americkému prezidentovi Trumpovi. Měřím nějakých 163 cm a tak jsem si vysloužil přezdívky typu baskeťák, čahoun, Napoleon, dlouhán apod. Jsem s tím v pohodě. Když mě takhle nazve kamarád, známý, kolega, beru to jako takové správné štengrování a popichování, které prostě patří k životu. Poslední debata na magistrátu u oběda se třeba týkala toho, že bych měl mít u řečnického pultu podstavec, abych byl za ním vidět a nemusel přitom stát na špičkách. Když mě trpaslíkem nazve člověk, který mě nezná nebo mě nemá rád, tak to zase ignoruji. Urazit mě to nemůže. Nicméně žijeme v době, kdy se takové poznámky dají prohlásit za nekorektní či dokonce za svého druhu diskriminaci. Například, když sedím v divadle, mám pravidelně problém vidět, co se děje na jevišti. Budu ale poslední člověk, který by si na to stěžoval. Ono stačí, že se tak děje u básničky o holkách, ze kterých budou maminky, což je prý genderově nevyvážené a stereotypní. Jindy mi zase známý říkal, že když v diskusi napsal, že je hrdým otcem dvou dětí, byl označen za homofoba. 

Tak a teď v této absurdní překorektní době, která se šíří jako mor, promluví Donald Trump, který si na tohle nejen, že nehraje, ale zkrátka říká věci, jaké jsou, jak si je myslí, syrově, obyčejně, „nekorektně“, jednoznačně. Rozumím pak tomu, že v kontrastu s překorektními floskulemi, se kterými se v posledních deseti letech roztrhl pytel, může na někoho tato obyčejná slova působit jako radikální názor. Jakkoliv si osobně myslím, že to je jen návrat k normálnosti. Podtrhuji, že si to myslím, netvrdím, že to tak je. Prostě žena je ženou se vším všudy, muž je zase mužem, děti se rodí v heterosexuálním vztahu, člověk je všežravec, patriotismus či zdravé vlastenectví není nacionalismus, přirozeně pečujeme a pomáháme hlavně rodině, přátelům, blízkým, lidem z prostředí, které známe, to není xenofóbie atd. 

Na analýzu projevu amerického prezidenta si netroufám, natolik nejsem politolog, sociolog, odborník na americkou či zahraniční politiku. Jen jsem z jeho slov pochopil, že nechce, aby Amerika napříště působila jako světový četník a vyvážela svou představu demokratického zřízení po celé planetě, když o to nikdo nestojí a má problémy sama u sebe doma. A s tím souhlasím. Jedním z výsledků tzv. arabského jara je anarchie, války a imigrační vlna. Mimochodem, když už jsme u té kvality demokracie, třeba takový trest smrti je stále ve většině států USA.

Pan Schwarzenberg použil nepřímou paralelu mezi Trumpem a Hitlerem. Je to hluboký omyl. Za úspěchem Trumpa, podle mého názoru, nestojí samolibý miliardář Donald Trump, ale protest proti pseudokorektní době a nikým nevoleným a přitom mocným elitám. Pokud tento dalmatinismus (černobílé vidění světa), kde Trump a jemu podobní jsou popisováni jako největší zlo, bude pokračovat, nositelé jediné pravdy spoluvytvoří skutečného Hitlera. A z toho mám opravdu strach. Nadto je podle mě chyba se domnívat, že jde o protest méně vzdělaných a nízkopříjmových vrstev, jak je nám s železnou pravidelností předkládáno. Nespokojená je totiž střední třída, která má hlavně platit daně, starat se o sebe a držet pusu. A aby toho nebylo málo, neustále jí někdo komplikuje život a říká, co si má myslet, koho volit a jak správně žít. To už by jednoho naštvalo.

Celý příspěvek Jana Zahradila:

V Americe jako u nás, přes kopírák. Stejná hysterie stejných sociálních/profesních/názorových vrstev, jako když nevyhrál Karel. A dodnes je to nepřešlo.

Celý příspěvek Jany Černochové:

Možná se to Madonna naučila od Babiše, ten to vlastně dělá úplně stejně. 

Jako zpěvačku, jsem jí i mohla poslouchat. Ale světice bojující za práva žen Madonna??? K smíchu. Ne, nejsem puritánka, ani děvče z nedělní školy, ale nesnáším pokrytectví! Jestli někdo dělal a dělá z žen bílé maso a sexuální objekt, je to ona. Už 30 let předvádí lacinou polonahou šlápotu pro každého ihned k mání, masturbace, sex v klipech, ve filmu, na koncertech.... Marně vzpomínám jestli jsem jí v nějakém klipu viděla normálně oblečenou? Těžko, maximálně v poloprádle a hlavně s křížem na prsou. Její nabídkou orálního sexu každému, kdo bude volit Hillary, si asi nebudeme ani kazit neděli. Ordinérní, sprostá a směšná. Do smrti by si měla vyplachovat pusu svěcenou vodou, aby v pekle směla vyslovit slova: "ženská práva". A ta druhá hvězda, Scarlett Johanson, se ani nedokáže naučit 6 vět, co jí někdo napíše a musí je číst z papíru? To na Oscara fakt nebude....Pro herečku ostuda, vždyť i náš pan ministr obrany to umí 

Celý příspěvek Erika Besta:

Ve svém inauguračním projevu vydal Trump americkým velvyslanectvím jasný pokyn: "Nesnažíme se nikomu vnucovat svůj způsob života."

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: vef
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Babiš řádil, jako ještě nikdy: Někdo se mi stále posmívá. Všichni volali PES, PES. Techte mechtle, lidi z Chorvatska. Nepříšli s čísly

21:37 Babiš řádil, jako ještě nikdy: Někdo se mi stále posmívá. Všichni volali PES, PES. Techte mechtle, lidi z Chorvatska. Nepříšli s čísly

Premiér Andrej Babiš (ANO) dnes předstoupil před Sněmovnu, aby pohovořil o nouzovém stavu a požádal …