Mafie, horší než Cosa nostra. Ekonomka Švihlíková ovládla Václavák

17. 11. 2012 14:16

Na demonstraci proti vládě na Václavském náměstí vystoupila i Ilona Švihlíková. Ekonomka, která se v poslední době zviditelnila vehementní kritikou vlády i celé polistopadové politiky, svým razantním vystoupením naplnila očekávání.

Mafie, horší než Cosa nostra. Ekonomka Švihlíková ovládla Václavák
Foto: Hans Štembera
Popisek: Dvacátétřetí výročí 17.11. v ulicích Prahy
reklama

„Žijeme v zemi, kde se právní stát stal fasádou pro mafiánské praktiky, za které by se nemusela stydět ani Cosa nostra,“ zahájila svůj projev.

„Lichvářská mafie zde operuje v míře, jaká by v jakékoliv civilizované zemi byla nemyslitelná,“ uvedla pro příklad. „Žijeme v zemi, kde na výročí Bílé hory byl schválen dar církvím, především katolické. Bohatství vyrobené našima rukama je rozkrádáno několika málo lidmi,“ rozčílovala se.

Ve vztahu k vládě sarkasticky připomněla i politický slogan, který se podle ní objevil poprvé v Srbsku: „Tak tedy promiňte, že vyděláváme méně, než vy rozkradete.“

Podle ní se politici snaží o to, aby se lidé vykřičeli a dali zase pokoj. Něco takového však nesmí být připuštěno. Vyzvala demonstrující, aby setrvávala v protestech. Podle ní protestující jsou naštvaní a jsou jednotní a mohou dosáhnout svého.

Jako neoddiskutovatelné požadavky na vládu pak jmenovala: „Zrušení všech „takzvaných reforem“, odstoupení vlády a vypsání nových voleb. Na těchto požadavcích je podle ní třeba trvat.

Ptejte se politiků, ptejte se Vašich volených zastupitelů, pište, co Vám osobně vadí. Registrujte se na našem serveru ZDE.


 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: jav
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Cože? Chápete to? Babiš se díval na Moravce a dnes vydal prohlášení. Zásadní

10:31 Cože? Chápete to? Babiš se díval na Moravce a dnes vydal prohlášení. Zásadní

Předseda vlády Andrej Babiš (ANO) zhlédl nedělní Otázky Václava Moravce a rozhodl se sepsat text, v …