Mafie na tebe dneska pošle právníka. Krejčíř sám lidi mučil, vzpomíná Klíma

17.10.2020 15:38

Pořad Brocast si tentokrát pozval investigativního novináře Josefa Klímu, který popsal, jak přemýšleli zločinci v 90. letech minulého století a jak jejich pokračovatelé uvažují dnes.

Mafie na tebe dneska pošle právníka. Krejčíř sám lidi mučil, vzpomíná Klíma
Foto: tan
Popisek: Novinář Josef Klíma
reklama

Změnilo se to tím, že ti chytřejší zločinci pochopili, že tím brutálním násilím si míň vyděláš, nezískáš moc a jseš ještě v ohrožení, že tě zavřou,“ vysvětlil Josef Klíma. Tito chytřejší zločinci začali vydělávat na daňových podvodech, ať už ve spojitosti s alkoholem, s energetikou a tak podobně. „A zároveň si začali tu moc stahovat k sobě. Čili, dneska už na tebe nepošlou pistolníka, pošlou právníka,“ dodal pro dokreslení.

Anketa

Obáváte se dalšího vývoje situace kolem nemoci COVID-19? (Ptáme se od 15.10.2020)

74%
26%
hlasovalo: 20769 lidí

Sám to prý zažil, když točil reportáž o jedné lékárně v Praze 7, která pravděpodobně dodávala léky na výrobu drog. Klíma prý o této lékárně informoval policii, strážci zákona však dlouho nic nedělali, a tak Klíma vypustil do světa reportáž. A v tu chvíli za ním přišel právník od ruského majitele této lékárny a hrozil mu žalobou za poškození dobrého jména jeho klienta a trval na tom, že bude chtít odškodnění 2 miliony.

„Je daleko lepší dostat z nás dva miliony, než se potěšit pohledem na zbitýho Klímu někde u popelnic,“ poznamenal publicista.

Radovan Krejčíř, jenž byl nakonec odsouzen v Jižní Africe, byl podle Klíny poněkud zvláštní osobou podsvětí, protože to je prý člověk, který miloval akci. Neváhal použít násilí. A nechal zabít pár osob. „Tím si získal respekt,“ pravil Klíma, s tím, že respekt je to, o co jde „mafiánům“ nejvíc.

Jeden z drogových dealerů prý Krejčířovi něco ukradl a on se mu pomstil tím, že unesl bratra tohoto dealera a sám ho mučil. „Vlastnoručně mu polejval hlavu horkou vodou. On to nenechal na těch svých vojácích, on to dělal sám,“ prozradil Klíma.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: mp
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Na záznam mluvit nebudu. Můj šéf je Babiš. Prymulův „dozor“ se dostal pod ruku novináři

8:00 Na záznam mluvit nebudu. Můj šéf je Babiš. Prymulův „dozor“ se dostal pod ruku novináři

„Babišův dozor u Prymuly“ Marek Hanč, který nesl nelibě, že byl natáčen před týdnem na ministerstvu …