Magda Vášáryová se obává o Slovensko. Bojí se nástupu fašistů

15.03.2018 20:10 | Zprávy

Slovenský premiér Robert Fico podal dnes odpoledne demisi. Prezident Andrej Kiska vzápětí pověřil sestavením kabinetu dosavadního vicepremiéra Petra Pellegriniho z vládní strany Směr-SD. Jestli tato změna opravdu bude Slovákům stačit k vyřešení napjaté politické situace a zda jde skutečně pořád o důsledky vraždy novináře Jána Kuciaka a jeho partnerky, na to v pořadu Interview na ČT24 odpovídala bývalá diplomatka Magda Vášáryová.

Magda Vášáryová se obává o Slovensko. Bojí se nástupu fašistů
Foto: Zuzana Koulová
Popisek: Robert Fico

Když se bývalá diplomatka Magda Vášáryová o vraždě investigativního novináře Kuciaka dozvěděla, prý se spíše domnívala, že padne vláda. „Nedovyšetřená vražda novináře a jeho přítelkyně byla spouštěčem všeho a bylo jasné, že to nebude lehké. Pomyslela jsem si, že spíše padne vláda. Nebyla jsem vůbec překvapená,“ dodala Vášáryová a zmínila, že politický čas se akorát na Slovensku velmi zrychlil.

Na to, jestli je to Ficův definitivní konec ve vysoké politice, prý nedokáže odpovědět. „Sami bychom to rádi věděli. Sami máte ale zkušenost, že pan Babiš musel z vlády odejít, aby se po volbách vrátil jako velký vítěz a mnohem silnější,“ řekla a dodala, že Fico je samozřejmě v trochu jiné situaci, jelikož už byl třikrát premiérem. „Průzkumy veřejného mínění ale ukazují, že Fico odchází hlavně pod tlakem veřejnosti, která ho z větší části nechtěla vidět nadále jako premiéra,“ upřesnila.

Nyní je podle Vášáryové velmi důležitá otázka, kdo premiéra Fica nahradí a jak vypadá opozice na Slovensku, protože to vše rozhodne, co se udělá v předčasných volbách. „Já si totiž myslím, že nová vláda, kterou má sestavit pan Pellegrini, jak jej Kiska pověřil, nebude mít dlouhého trvání,“ míní bývalá diplomatka.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: nab

Mgr. Petr Hladík byl položen dotaz

elektromobilita

Proč zrovna neziskovky?V rozpočtu je tolik peněz,že znovu bude státní rozpočet podporovat neziskovky. Ano,ať podporuje,ale jenom ty charitativní apod.

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Kamarád kamarádovi? Fungování neziskovky PAQ rozebráno do posledního šroubku

12:25 Kamarád kamarádovi? Fungování neziskovky PAQ rozebráno do posledního šroubku

Přetvářka a podvod ve službách ideologie, potěmkinovská věda. Ekonom Martin Štencel zkoumal, jak pro…