Mají české věznice jednoho šéfa nebo dva? Ministr Pelikán dnes řekne více

23.12.2015 6:00 | Zprávy
autor: čtk, mp

Ministr spravedlnosti Robert Pelikán (ANO) by se měl dnes sejít s odcházejícím šéfem Vězeňské služby Pavlem Ondráškem. Podle Pelikána je z hlediska práva zřejmé, že po pátečním rozhodnutí soudu je jediným šéfem bezpečnostního sboru Petr Dohnal. Ondrášek zastává názor, že ve funkci ředitele jsou teď s Dohnalem dva. Zatím se nevyjádřil k tomu, zda se bude proti postoji ministerstva právně bránit.

Mají české věznice jednoho šéfa nebo dva? Ministr Pelikán dnes řekne více
Foto: Hans Štembera
Popisek: Ministr spravedlnosti Robert Pelikán

Dohnala vrátilo do funkce soudní rozhodnutí, které zrušilo jeho loňské odvolání z postu ředitele podepsané exministryní Helenou Válkovou (za ANO). V mezičase vedl Vězeňskou službu Ondrášek. Ministr spravedlnosti Robert Pelikán (ANO) Dohnalovi v pátek uložil, aby se ujal řízení sboru. S Ondráškem se zatím nesetkal. Dnes mu chce vysvětlit stav věcí a "technické kroky k dořešení situace", tedy k jeho odchodu.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

EET

Já pořád nechápu jedno. Jak EET řeší problém s šedou ekonomikou, když zákazník má na výběr – buď levněji, bez faktury nebo účtenky nebo dráž s ní. A co myslíte, že si většina zákazníků zvolí? A jak tuto praxi, která je běžná, řeší EET?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

„Ruské tanky, ruský zákon“. A tak prohrajete i další volby, vzkazuje Holec opozici

21:45 „Ruské tanky, ruský zákon“. A tak prohrajete i další volby, vzkazuje Holec opozici

Část opozice a jí blízkých médií po volbách ještě přitvrdila v rétorice, která jim už jednou prohrál…