Majitel Slovácka Zdeněk Zemek se distancuje od zákulisních dohod ve fotbale

22.12.2021 10:02

Na serveru Seznam Zprávy se objevila informace, podle které kancléř prezidenta republiky Vratislav Mynář hledal podporu u bývalého místopředsedy Fotbalové asociace ČR Romana Berbra pro fotbalový klub 1. FC Slovácko. Netrvalo dlouho a majitel klubu Zdeněk Zemek se proti informacím ostře vymezil.

Majitel Slovácka Zdeněk Zemek se distancuje od zákulisních dohod ve fotbale
Foto: Archiv Z. Zemka
Popisek: Majitel klubu 1. FC Slovácko Zdeněk Zemek

„Jako majitel klubu takovéto jednání nepodporuji, o ničem takovém nevím, žádných takových rozhovorů ani domluv jsem se nikdy neúčastnil a ostře se od nich distancuji,“ reagoval majitel Slovácka Zdeněk Zemek a pokračoval: „Klub vlastním 14 let, za celou tu dobu jsme ušli pořádný kus cesty a udělali obrovský kus práce, současné výsledky hovoří za vše. Vše jsme si vždy vydřeli poctivou a tvrdou mravenčí prací, krůček za krůčkem. Vždy jsem klub podporoval bez jakýchkoliv postranních úmyslů a bez jakýchkoliv podrazů či neférového jednání.“
 

Anketa

Budete se o Vánocích omezovat při setkávání s přáteli a příbuznými?

14%
83%
hlasovalo: 27852 lidí
Když Zdeněk Zemek před téměř patnácti lety klub přebíral, doslova ho zachránil. Klub byl v hluboké depresi, odcházeli z něj hráči, A tým se pohyboval ve spodní části druholigové tabulky, fotbalová akademie byla v troskách a klub dusil stamilionový dluh. 
 
Dnešní 1. FC Slovácko nabízí zcela jiný pohled. Áčko si otevřelo cestu k evropským pohárům, ženy postoupily do Ligy mistryň, juniorky získaly mistrovský titul a v jeho obhájení jim zabránila jen koronavirová pandemie. Akademie dnes vychovává hráče, kteří nacházejí uplatnění v evropských klubech. Kvalitu mládežnické akademie potvrzuje, že jí FAČR udělil licenci Fotbalové akademie FAČR. 
 
Klub má za sebou mimořádně úspěšný rok. Fotbalisté áčka aktuálně patří k ligové elitě a znovu zaútočí na evropské poháry. Podzimní část sezony Slovácko končí na čtvrté příčce ligové tabulky a na jaře se popere o pohár. 
 
 

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: Barbora Richterová

FactChecking BETA

Faktická chyba ve zpravodajství? Pomozte nám ji opravit.

Přezkoumat
Tomáš Zdechovský byl položen dotaz

Konference o EU

Jaktože Konference o budoucnosti Evropy neselhala? Vám se zdá správné že EU dá na doporučení pár vybraných občanů? To že si občané přejí reformu, více EU, více integrace - to vážně chcete říci že o tom má rozhovat pár vybraných prounijních občanů a že je to tak správně? Vlastně tvrzení že si občané ...



Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Národ vás semele! Utíkat budete. Šéf fabriky k plynu a Rusku, jako dosud nikdo

12:25 Národ vás semele! Utíkat budete. Šéf fabriky k plynu a Rusku, jako dosud nikdo

Hlasy, aby se země pokud možno co nejrychleji odstřihla od ruského plynu a ropy, nezaznívají jen v Č…