Majitel baru: Prymula je nepřítel. Chce nás zničit. Stát se na mě vykašlal

24.09.2020 8:36

Plukovník Prymula? Nepřítel restaurací! Celou naši kulturu považuje vlastně za nepřátelskou. Majitel baru v centru Prahy Jiří Chvojka se rozjel.

Majitel baru: Prymula je nepřítel. Chce nás zničit. Stát se na mě vykašlal
Foto: Screen Youtube
Popisek: Profesor Roman Prymula na konferenci WAidid v Miláně v roce 2016
reklama

Jiří Chvojka se zlobí kvůli nařízení ministra zdravotnictví za  hnutí ANO Romana Prymuly, že se musí restaurace a bary zavřít ve 22 hodin.

Anketa

Podporujete nový plán EU na povinnou relokaci migrantů?

2%
98%
hlasovalo: 35680 lidí

Je to další rána, kterou na nás nachystal pan plukovník Prymula, který je známým odpůrcem restaurací. Byl propagátorem toho, že se musí prosadit zakázat kouření v restauracích. Celou tuhle kulturu považuje vlastně za nepřátelskou. Mně přijde, že si tady nějaká skupina lidí vybrala jeden obor a selhání státu prostě hodí na bedra někomu, kdo se tady snaží vytvářet nějaké hodnoty. Já si připadám jako jeden z těch, na které se ta vláda úplně vykašlala. Žádnou kompenzaci jsem nedostal, ani jsem o ni nemohl požádat vzhledem k velikosti našeho provozu,“ rozčílil se Chvojka v rozhovoru s Danielou Drtinovou v internetové televizi DVTV.  

Vedle Prymuly má Chvojka pifku i na předsedu vlády a šéfa hnutí ANO Andreje Babiše, který z restauratérů udělal sprosté podezřelé a zavedl EET s odůvodněním, že hospodští kradou a je třeba je ohlídat.  A jako by to nestačilo, Chvojka navíc investoval nemalé peníze do nekuřáckého salonku, za statisíce zde zařídil odvětrávání a nakonec se ukázalo, že to bylo k ničemu.

Systém koronavirových půjček byl prý tak složitý, že na něj Chvojka nedosáhl a žádat o peníze pro zaměstnance v programu Antivirus prý bylo tak administrativně složité, že raději dotoval zaměstnance z vlastních kapes.

Ministerstvo průmyslu a obchodu podle hosta rozdalo na dotacích asi 7 miliard korun, ale premiér sliboval, že se v ekonomice rozpustí až bilion. „Tak kde ten zbytek těch peněz je?“ ptal se.

Ale zpět k Romanu Prymulovi.

„Mě trochu vyděsilo, že se ministrem zdravotnictví stal místo právníka plukovník. Myslím si, že by nás to mělo všechny varovat,“ pokračoval v palbě Chvojka.

Zdá se mu, že si stát koupil za půl bilionu korun 6 klidných měsíců, které zcela promarnil a teď zavírá restaurace, jako kdyby restauratéři mohli za zhoršování situace, když se k sobě lidé mačkají každé ráno v metru. Chvojka by prý čekal, že tu vláda i přes léto udrží nějaký systém, celou dobu nechá lidi nosit roušky a tak podobně.

„Ale pan premiér se řídí náladami lidí na facebooku a pan plukovník zřejmě taky, tak rozvolnili pravidla,“ rozčílil se majitel baru. 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: mp
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Vláčeli mě. Ale měl jsem pravdu! Prymula udeřil na média

13:27 Vláčeli mě. Ale měl jsem pravdu! Prymula udeřil na média

Na postu ministra zdravotnictví vydržel jen 39 dní, nyní radí premiéru Babišovi. Roman Prymula byl h…