Makáme, koronavirus, nekoronavirus. V Havířově se na odměnách rozdají miliony. Ale jen někomu

24.02.2021 16:21

O dění ve městě Havířov informujeme již delší dobu. Poprvé šlo o rozdělování dotací mezi sportovní kluby, kde byl upřednostněn ten, který vede manželka primátora. Následně šlo o umístění primátorových rodinných příslušníků do městských firem. Nyní jsme byli upozorněni na štědré odměny v Havířovské teplárenské společnosti.

Makáme, koronavirus, nekoronavirus. V Havířově se na odměnách rozdají miliony. Ale jen někomu
Foto: Archiv zadavatele
Popisek: Peníze, ilustrační foto
reklama

Anketa

Kdo je pro vás nejdůvěryhodnější?

56%
3%
hlasovalo: 25151 lidí
I o ní jsme informovali již dříve, právě zde totiž podle našich informací získala místo Jana Bělicová, manželka primátora Bělici (ANO). To jsme se samozřejmě snažili ověřit, nicméně ani po opakované žádosti o odpověď ze společnosti žádná nepřišla.
 
Nyní nás zajímalo, jaké odměny byly vyplaceny jednotlivým členům představenstva a členům dozorčí rady Havířovské teplárenské společnosti, a to od roku 2015. S prvním dotazem jsme však nepochodili. „Požadované informace nejsem pověřen poskytovat,“ sdělil nám ředitel společnosti Radim Hanzel, mimo jiné také zastupitel města za ČSSD a bratr poslance ČSSD Tomáše Hanzela.
 
Jak už ParlamentníListy.cz dokázaly, Havířov je vlastně taková jedna velká rodina…
 
Požadované informace lze však nalézt ve veřejně dostupné výroční zprávě, kterou musí společnost zveřejnit. V roce 2019 měla podle tohoto dokumentu teplárna šest členů představenstva a šest členů dozorčí rady. Citujme materiál: „Odměny členům orgánů společnosti za rok 2019 činily 2 622 000 korun, z toho členové představenstva obdrželi 1 716 000 korun a členové dozorčí rady 906 000 korun.“
 
Jednoduchým vydělením získáme průměrnou výši této odměny, která dělá v případě členů představenstva 286 tisíc na jednoho a 151 tisíc korun pro každého člena dozorčí rady.
 
 
Předsedou představenstva je Josef Kaplan, místopředsedou havířovský zastupitel koalice KDU-ČSL a STAN Marek Světnička, mezi členy patří hned dvě radní za ANO – Iva Georgiu a Alena Olšoková – další radní ČSSD, Jiří Martinek, a zastupitelka Hnutí pro Havířov Šárka Suchánková.
 
Předsedou dozorčí rady je zastupitel ČSSD Jakub Holisz, místopředsedou Petr Špok a mezi členy se řadí Jaroslav Lešňanský, Ladislav Moravec, Věroslav Ryška a zastupitel hnutí ANO Petr Wala.
 
Částku průměrné odměny jsme si alespoň chtěli ověřit. „Vzhledem k tomu, že vycházíte z veřejně dostupných dat, které jsme povinni zveřejňovat na obchodním rejstříku, tak mne nemusíte žádat o potvrzení pravdivosti těchto údajů,“ reagoval Radim Hanzel.
 
Zároveň také potvrdil, že podobně štědré odměny byly vyplaceny i v roce 2020, kdy většina firem šetřila, kde mohla. „V roce 2020 stejně jako našim zaměstnancům, tak i orgánům společnosti náležela mzda/odměna za výkon své práce/funkce,“ dodal Hanzel.
 
 
 
 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: Barbora Richterová

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

„To já! To my! To Babiš!“ Hamáček nikam neletí. Opozice se hádá o zásluhy

21:30 „To já! To my! To Babiš!“ Hamáček nikam neletí. Opozice se hádá o zásluhy

Premiér Andrej Babiš (ANO) potvrdil, že vicepremiér Jan Hamáček (ČSSD) v pondělí do Moskvy neodletí.…