Maláčová: Politika pro lidi stojí peníze. Proto jsem našla úspory na ministerstvu

04.09.2019 9:32

Šéfka resortu práce a sociálních věcí Jana Maláčová oznámila, že po více než roce pobytu v úřadu šetří. Zrušila Fond dalšího vzdělávání, u kterého prý už za časů její stranické kolegyně Michaely Marksové nebylo jasné, co všechno vlastně dělá. Jedním dechem však Maláčová také dodala, že sociální stát, který bude opravdu plnit funkce, které plnit má, rozhodně není zadarmo.

Maláčová: Politika pro lidi stojí peníze. Proto jsem našla úspory na ministerstvu
Foto: Hans Štembera
Popisek: Jana Maláčová

Ministryně práce a sociálních věcí ukončila práci jedné ze státních příspěvkových organizací. Voda se zavřela nad Fondem dalšího vzdělávání (FDV). Ministryně tím vyšla vstříc své vládní kolegyni, ministryni financí za hnutí ANO Aleně Schillerové, která všechny členy vlády žádala, aby na svých resortech hledali úspory.

„Od svého nástupu do čela ministerstva jsem se snažila, abychom se na ministerstvu chovali hospodárně. Chceme-li mít kvalitní sociální politiku, něco to stojí. Uvědomuji si, že státní rozpočet není neomezený, proto se snažím hledat zároveň úspory uvnitř svého resortu,“ uvedla ministryně Maláčová. 

Mezi lety 2015 až 2018, tedy i v době, kdy resort vedla stranická kolegyně Jany Maláčové Michaela Marksová podle členky vlády nebylo zcela jasné, čemu se Fond dalšího vzdělávání věnuje a jaká se na něm uplatňuje personální politika. To byl jeden z důvodů, proč většina pracovníků fondu skončí. Ministerstvo převezme jen 95 z celkového počtu 631 pracovníků, kteří dokončí pět nadějných projektů.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: mp

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Zeman brutálně rozdráždil chvilkaře, 17. listopadu bude pořádně horko. K Babišovi řekl toto...

21:02 Zeman brutálně rozdráždil chvilkaře, 17. listopadu bude pořádně horko. K Babišovi řekl toto...

Prezident Miloš Zeman ve čtvrtek opět promluvil k českým divákům na TV Barrandov o svých názorech na…