Maláčová nic nedělala, rozčílil se Babiš na tiskovce. Od ministryně přišla odpověď

23.09.2021 18:49 | Zprávy
autor: jma

Premiér Andrej Babiš na demografickém summitu v Budapešti prohlásil, že migrace není řešením stárnutí evropské populace. Místo toho by měl podle něj stát finančně pomáhat mladým rodinám a podporovat populační růst. Před odletem premiér ještě stihl zkritizovat ministryni práce a sociálních věcí Janu Maláčovou (ČSSD), která prý za čtyři roky na resortu nic neudělala.

Maláčová nic nedělala, rozčílil se Babiš na tiskovce. Od ministryně přišla odpověď
Foto: Twitter A. Babiše
Popisek: Premiér Andrej Babiš s dalšími řečníky demografického summitu v Budapešti.

Babiš se účastnil čtvrtého ročníku demografického summitu, kde kromě Orbána řečnili i další politici ze střední a východní Evropy a také bývalý americký viceprezident Mike Pence. Letošním tématem byla rodina, která má být klíčem k udržitelnosti evropské populace. Naopak migrace podle přítomných politiků demografickým řešením rozhodně není.

Na summitu v Budapešti řečnil zejména maďarský premiér Viktor Orbán, který se proti migraci staví dlouhodobě. Migrace podle něj nevyřeší demografické problémy, protože nově příchozí, zejména muslimové, mění kulturní identitu Evropy. Jediným řešením je podle něj podpora tradiční křesťanské rodiny. „Chceme podpořit takovou Evropu, kde muž a žena tvoří rodinu,“ uvedl Orbán, který se také vyhraňuje proti homosexuálním rodinám.

„Můžete podporovat rodiny, nebo můžete podporovat otevřené hranice. Nemůžete podporovat obojí,“ přidal se někdejší americký viceprezident Pence, který se podílel na protiimigrační politice exprezidenta Donalda Trumpa.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

FactChecking BETA

Faktická chyba ve zpravodajství? Pomozte nám ji opravit.

Přezkoumat
Mgr. Libor Vondráček byl položen dotaz

Mobily ve školách

Jste proti plošnému zákazu mobilů ve školách – prý to podle vás nevede k lepším studijním výsledkům. Ale to přeci nikdo snad ani netvrdí. Jde o socializaci, kdy si dnes děti spolu pak nehrají, nebaví se, protože mají mobil. Nemyslíte, že socializace je také dost důležitá? K čemu děti podle vás mobil...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Profesor Gerloch vynesl kartu, která jde proti Pavlovi

11:00 Profesor Gerloch vynesl kartu, která jde proti Pavlovi

Kdo jinému jámu kopá, do Ankary neletí,“ konstatovala ke sporu prezidenta a vlády komentátorka Karol…