Malost ČSSD mě uráží! Chce jen k moci, soptil Blažek v ČT

19.07.2013 12:12

Místopředseda ODS a bývalý ministr spravedlnosti Pavel Blažek se v telefonickém rozhovoru pro Českou televizi vyjádřil k debatě o rozhodnutí Nejvyššího soudu ve věci trafikantů ODS, zejména k nápadům ČSSD, vyjádřených na tiskové konferenci. Podle Blažka tato strana myslí jen na to, jak se dostat k moci. Tato malost prý exministra uráží.

Malost ČSSD mě uráží! Chce jen k moci, soptil Blažek v ČT
Foto: Hans Štembera
Popisek: Pavel Blažek

„Opusťme ten primitivismus, že někdo něco komentovat smí, a někdo něco ne. Veďme otevřenou, jasnou a svobodnou polemiku o všech rozhodnutích státních zástupců a soudů v této věci. To nijak zakázáno není,“ uvedl bývalý ministr spravedlnosti k výtkám levice, že pravicoví politici příliš zasahují do nezávislosti soudní moci.  

Pak se vyjádřil k nápadu ČSSD, že by o imunitě jako ústavněprávním institutu měl rozhodovat nikoli Nejvyšší soud, ale Ústavní soud. „Okresní soudy mohou rozhodovat o vazbě, omezení svobody, což je taky zásah do základních práv, dokonce ten nejvýznamnější,“ upozornil k tomu Blažek.

„To by musel Ústavní soud rozhodovat tisíce věcí, zasahujících nějak minimálně do ústavních práv,“ dodal. „Ten Nejvyšší soud, to není žádná parta hlupáků, takže já toto nepřijímám,“ zavrhl definitivně nápad ČSSD.

Pak se do největší levicové strany opřel ještě ostřeji. „Politická rétorika ČSSD je nesprávná. ČSSD by neměla přemýšlet nad tím, jak jí prospěje stíhání pravicových poslanců, ale nad tím, jak tu funguje právní stát,“ doporučil opozici. „Je to malost, která mě až uráží. Oni se nezamýšlí nad skutečnými důsledky, jenom proto, aby se dostali k moci,“ uzavřel Blažek své telefonické vystoupení pro Českou televizi.


 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: jav

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Drzost. Seniory ožebračil stát, je to parazit, říká mladý autor. Soukromé soudnictví by prý fungovalo

19:54 Drzost. Seniory ožebračil stát, je to parazit, říká mladý autor. Soukromé soudnictví by prý fungovalo

Martin Urza, jehož názory jsme vám před nedávnem představili, mimo jiné také na začátku října diskut…