Manažer napsal do novin, proč vůbec nemá cenu nutit bohaté přiznávat majetek

25.11.2013 9:31 | Zprávy
autor: adr

Zástupci sociální demokracie a hnutí ANO se během povolebního vyjednávání předběžně dohodli, že v případě, že občan vlastní majetek nad dvacet milionů korun, bude muset podat majetkové přiznání. Podle ředitele digitální agentury Roberta Němce půjde ale v řadě případů o zbytečnou byrokracii, která ničemu nepomůže.

Manažer napsal do novin, proč vůbec nemá cenu nutit bohaté přiznávat majetek
Foto: Hans Štembera
Popisek: Bohuslav Sobotka na tiskové konferenci

Ve svém komentáři pro Lidové noviny pochybuje Robert Němec nad užitečností návrhu ČSSD a ANO, které se shodly na tom, že občané s majetkem nad dvacet milionů korun budou muset podávat majetková přiznání. Podle Němce s sebou toto nařízení ponese mnoho komplikací. "Co když budu každý rok bohatší o 500 tisíc korun? Seženu po 40 letech všechny doklady, jak jsem k majetku přišel?" ptá se například.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Silná lobby za Pavlem. Turek pojmenoval problém

19:25 Silná lobby za Pavlem. Turek pojmenoval problém

Vládní zmocněnec pro klimatickou politiku Filip Turek (Motoristé) naznačil, že prezident Petr Pavel …