Marek Benda perlil v ČT: To už mohou být korupčníky i Zeman s Fischerem

08.07.2013 19:41

Podle poslance Marka Bendy je situace, kdy by mohl být vydán Petr Nečas, absurdní. Jako jiní zástupci ODS i nadále tvrdí, že o korupci v případě Marka Šnajdra, Petra Tluchoře a Ivana Fuksy nešlo. To už by bylo korupční i dosazení Jana Fischera na post ministra financí.

Marek Benda perlil v ČT: To už mohou být korupčníky i Zeman s Fischerem
Foto: Hans Štembera
Popisek: Marek Benda

„Protože jeden toho druhého podpořil ve volbách a ten ho teď podpořil na ministra financí,“ vysvětloval Marek Benda v Interview ČT24. „Proto se snažím poukázat na absurditu tohoto uvažování,“ dodal.

Podle něj v případu Fuksy, Šnajdra a Tluchoře jednoduše nešlo o korupci, mělo by to prý být spíše na debatu na akademické půdě. „Jsem zvědav, jestli neobviní ještě další představitele politické scény,“ poukázal Benda na to, že zřejmě by mohlo jít i o jedince, kteří onu „korupci“ vykonali – tedy například Miroslava Kalouska.

„Jedná se o věc, která se naprosto běžně koná na politické scéně, a nejen té nejvyšší, ale i v obci,“ popisoval poslanec ODS. „To je naprostý základ každé koaliční smlouvy,“ dodal s tím, že moc soudní, respektive prokurátorská, se v tomto případě plete do politiky.

Pro vydání Nečase tak nebude hlasovat, stejně tak prý nehlasoval ani pro vydání Vlasty Parkanové (TOP 09). V případě Davida Ratha (ČSSD) však byl pro vydání, nerozhodovala ale údajně jeho strana, nýbrž to, že byl zatčen s penězi v rukách.

Moderátorka Daniela Drtinová se také pokoušela zjistit, kvůli jakému případu by měl být Nečas vydán. Podle Bendy jde jen o případ „rebelů ODS“, případ Jany Nagyové sice nepopřel, ale vylučovací metodou by se Nečase týkat neměl. Může to tedy znamenat, že o sledování skutečně nevěděl. „Skončí to jenom ostudou, podle mého názoru,“ dodal Benda.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: pan

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Pokud si sem pustíme Afričany, Araby a Afghánce... Foldyna vypustil balónek. A už to lítá

9:55 Pokud si sem pustíme Afričany, Araby a Afghánce... Foldyna vypustil balónek. A už to lítá

Předseda SPD Tomio Okamura na sociální sítí Facebook varuje slovy člena svého hnutí Jaroslava Foldyn…