Marek Benda se pustil do Klause a Hrdličky. Chtějí prý rozsekat pravici a pak si hrát na spasitele

24.10.2013 16:50

Dlouholetý poslanec ODS Marek Benda, který ve volbách kandiduje z desátého místa pražské kandidátky, se v rozhovoru pro Týden.cz pustil do bývalého prezidenta Václava Klause. Obviňuje ho, že chce českou pravici zlikvidovat, aby ji pak mohl zachránit.

Marek Benda se pustil do Klause a Hrdličky. Chtějí prý rozsekat pravici a pak si hrát na spasitele
Foto: Hans Štembera
Popisek: Marek Benda

Za vznikem pravicového bloku Hlavu vzhůru! vidí Václava Klause a podnikatele Tomáše Hrdličku. „Klausův scénář je úplně to tady rozsekat na kusy a pak přijít a říci, že bude spasitel. Hrdličkovi jde vždycky jen o moc a o peníze. A Klausovi? Klausovi nerozumím. Po tom všem, co pro něj ODS udělala, dělá poslední rok věci, které jsou pro mě nesrozumitelné, nepochopitelné. Jestli vycházejí z pocitu zneuznání? Nevím. Chová se destruktivně,“ lamentuje Benda.

Po volbách povládne ČSSD s Babišem

Přiznal také, že v TOP 09 nevidí konkurenci, ale přirozeného spojence. „Topka je náš přirozený spojenec a teď nehrajeme o to, jestli budeme mít dvanáct a oni třináct procent, nebo to bude naopak. Když budeme mít dohromady 24 procent, tak budeme mít ve sněmovně 75 křesel. Teď musíme bojovat proti levici a těm obskurním nesystémovým hnutím. Já si myslím, že bychom s TOP 09 měli spolupracovat, ale vždycky, když to zkusíme, tak nás TOP 09 odmítne,“ postěžoval si.

A varoval před Babišem. „Nevěřte na pravicovou koalici. Je tak neuvěřitelně naivní myslet si, že Babiš je pravice. Chtějí ho volit lidi, kteří se pokládají za pravičáky a mají pocit, že pravice díky němu bude mít většinu. Nesmysl! Skončí to koalicí sociální demokracie s Babišem, to je přece naprosto evidentní. Akorát do té koalice Babiš odvede část pravicových hlasů. Sobotka s Babišem se dohodne, vždyť všechny kšefty dělal Babiš s jejich vládou,“ připomíná exposlanec. 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: lze

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Dali jsme zemi osm let klidu a stability. Koaliční pohoda kandidátů ANO a ČSSD, Xaver se jenom smál

18:00 Dali jsme zemi osm let klidu a stability. Koaliční pohoda kandidátů ANO a ČSSD, Xaver se jenom smál

Dramaturgie XTV vybírá do každé z předvolebních krajských debat dvojici kandidátů, kteří reprezentuj…