Marek Dalík se rozbrečí a začne zpívat, naznačuje zkušený pozorovatel

9. 10. 2012 7:54

Marek Dalík byl obviněn z podvodu. Podle šéfredaktora serveru Česká pozice Ištvána Léka prozatím, neboť je možné, že ještě dojde k překvalifikaci, a následně k tomu, že Dalík do průšvihu stáhne i Mirka Topolánka nebo Martina Bartáka. K tomu má posloužit vazba, do které jej státní zástupkyně Lenka Bradáčová chce uvrhnout.

Marek Dalík se rozbrečí a začne zpívat, naznačuje zkušený pozorovatel
Foto: hns
Popisek: Marek Dalík figuruje v kauze Pandur

Jediná možnost, jak Dalíka dostat do vazby, je nejspíš obava z útěku ze země, kterou konec konců Dalík v minulosti vyhrožoval. I bývalí policisté z protikorupčního útvaru prý totiž přiznávají, že důkazy, které na Dalíka jsou, na vazbu nejspíš nebudou stačit. Jenže nálada veřejnosti je dnes taková, že pokud by soudce na vazbu nakonec kývl, nemohl by se tomu divit nejspíš ani věhlasný Dalíkův advokát Tomáš Sokol. Dá se tedy očekávat, že někdejší pravá ruka premiéra Topolánka na svobodu neodejde.

"Půjde-li Dalík do vazby, vzhledem k jeho nátuře hrozí, že se – obrazně řečeno – po několika dnech rozbrečí a začne „zpívat“. Pak se může vyplnit sen mnoha lidí, kteří si přejí, aby Dalíka do vězení následoval i jeho nejlepší přítel Topolánek či bývalý náměstek ministra obrany Martin Barták,“ píše Léko, který dříve dvanáct let působil jako šéfredaktor časopisu Euro.

Pokud se prý prokáže, že lobbista Dalík mohl ovlivnit jednání o armádních zakázkách, bude zřejmé i to, že k tomu od někoho z vysoce postavených státních úředníků musel dostat posvěcení. V tom případě by se ze strany Topolánka nebo Bartáka mohlo zcela reálně jednat o spolupachatelství. 


 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: jav

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Ty idiote, ministře školství! Zásah BIS do dějepisu rozpoutal bouři. I z nečekaných stran

8:01 Ty idiote, ministře školství! Zásah BIS do dějepisu rozpoutal bouři. I z nečekaných stran

Výroční zpráva Bezpečnostní informační služby (BIS), která mimo jiné varovala před ruským vlivem na …