Marek Eben prezidentem? Konec srandy: Zásadní vyjádření

06.05.2020 13:34

Češi by jako ideálního nástupce prezidenta Miloše Zemana viděli současného premiéra Andeje Babiše (ANO), za ním skončili moderátor a herec Marek Eben, generál Petr Pavel a senátoři Pavel Fischer a Marek Hilšer. Zároveň Babiš s předsedou hnutí Trikolóra Václavem Klausem mladším patří mezi potenciální kandidáty, které nejvíce lidí volit odmítá, ukázal průzkum agentury STEM/MARK zveřejněný na serveru iDNES.cz. K němu se dnes vyjádřil přední marketingový expert Jakub Horák.

Marek Eben prezidentem? Konec srandy: Zásadní vyjádření
Foto: bratriebenove.cz
Popisek: Herec a moderátor Marek Eben

Pro největší množství lidí by jako prezidentský kandidát přicházel v úvahu současný premiér Andrej Babiš, kterého by volilo 15 procent respondentů. Zároveň jej však současně s předsedou Trikolóry Václavem Klausem mladším jako kandidáta vyloučilo až 67 procent dotazovaných.

Anketa

Je prezident Zeman vlastizrádce?

5%
95%
hlasovalo: 17960 lidí

Velmi populární kandidátem je pro lidi i herec a moderátor Marek Eben. Možnost 'volil' a 'možná volil' u něj zvolilo 46 procent dotazovaných. Naopak více než polovina by ho nevolila.

"Mimochodem - proč by Eben nemohl být prezident? Co za tajemné schopnosti musí mít člověk, aby mohl tu funkci vykonávat? Vždyť celá ta hojně zmiňovaná potřebná kvalifikace 'musí se orientovat v politice’ se dá do češtiny přeložit jako 'musí umět mlžit, lhát, chovat se jako svině...’ atd. Prezident je v našem vládním systému v podstatě zbytečný, z neznámých důvodů tu má silnou symbolickou roli a Eben by to zvládl jako každý jiný inteligentní a slušný člověk. Je to čistě teoretická úvaha, protože pokud vím, tak o to vůbec nemá zájem," poznamenal k tomu Jakub Horák.

Dobře dopadli i senátoři Pavel Fischer a Marek Hilšer, kteří kandidovali v prezidentských volbách v roce 2018. „Od minulé vlny si mírně polepšil Pavel Fischer, který se dostal na pomyslnou třetí příčku. Stabilní pozici by mohl mít také Petr Pavel, který má nejméně odpůrců a zároveň ho ještě více než třetina lidí nezná,“ uvedl Jan Burianec ze STEM/MARK. Z žen má pak aktuálně nejlepší pozici vrchní státní zástupkyně Lenka Bradáčová.

Podle agentury bude pro úspěch budoucího kandidáta klíčové přesvědčit voliče současného prezidenta Miloše Zemana. Ti silně preferují Andreje Babiše, na druhém místě je u nich Václav Klaus mladší a na třetím předseda SPD Tomio Okamura.

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: vef

Mgr. Jana Černochová byl položen dotaz

Snažíte se jako ministryně zprostředkovat mír nebo to považujete za nereálné?

Paní ministryně, snažíte se nebo budete se snažit mezi Ruskem a Ukrajinou iniciovat mírová jednání? Přijde mi, že tu probíhá jen válka ve zbrojení, což se obávám, že nemůže skončit dobře. Co když Putin fakt použije jaderné zbraně? Vždyť on už několikrát ukázal, že je šílenec!

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Babiš právě vytáhl věc proti ČT. Zavřít Hamplovou, padlo. A velký strach

20:14 Babiš právě vytáhl věc proti ČT. Zavřít Hamplovou, padlo. A velký strach

Po porážce ANO v senátních volbách se ozývá lídr hnutí Andrej Babiš. Obytňák, se kterým objížděl Čes…