Marek Přibil promluvil: Vyhrožovali mi lidé od ČSSD. Někdo mi povolil kola od auta. Chovanec se bojí, co na něj mám. Babišovi jsem se chtěl zavděčit, důvod vám přijde legrační

29.06.2017 8:54 | Zprávy

Bývalý redaktor MF Dnes Marek Přibil, který se „proslavil“ díky nahrávkám, na nichž hovoří s předsedou hnutí ANO Andrejem Babišem, promluvil pro Seznam Zprávy. Přibil na nahrávkách domlouval, co kdy vyjde v MF Dnes, jež patří do vydavatelství MAFRA. To patřilo právě Babišovi, nyní je ve svěřenském fondu. Nyní se pokusil objasnit, proč tak činil.

Marek Přibil promluvil: Vyhrožovali mi lidé od ČSSD. Někdo mi povolil kola od auta. Chovanec se bojí, co na něj mám. Babišovi jsem se chtěl zavděčit, důvod vám přijde legrační
Foto: David Hora
Popisek: Andrej Babiš

Přibil s Babišem konzultoval především kauzy namířené proti ČSSD. Jak nyní přiznává, první schůzka se odehrála v září, druhá koncem listopadu a třetí na přelomu roku. „Chtěl jsem se Andreji Babišovi zavděčit,“ vyprávěl nyní Seznam Zprávám.

„Zprvu jsem se stáhl do ústraní. Nejprve jsem si musel vyjasnit sám, jakou v tomto příběhu vůbec hraju roli,“ zmínil Přibil úvodem. Pohovořil také o tom, jak se mu v poslední době dostalo výhrůžek. „A to ze stran lidí, kteří stojí za sociální demokracií. Skončilo to tedy tím, že jsem měl skutečně povolená kola u automobilu, když jsme jeli na D1, předtím byl automobil v servisu,“ řekl Přibil. Konkrétní být nechtěl, ale uvedl, že byl opravdu dost trnem v oku ministru vnitra Milanu Chovancovi (ČSSD), jenž se měl obávat, co by na něj novinář mohl mít. 

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

autor: vef

Mgr. Aleš Dufek byl položen dotaz

EU

Napsal jste to přesně, že se EU snaží být v ochraně životního prostředí lepší než zbytek světa. Já se ale ptám, k čemu to je? Hlavně když jak taky sám tvrdíte, je to na úkor nás všech, kdy na tu její politiku tvrdě doplácíme?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Žaloba k Baxovi na SPD a Stačilo. A Kysela mluví o zneplatnění a přepočítání výsledků

19:48 Žaloba k Baxovi na SPD a Stačilo. A Kysela mluví o zneplatnění a přepočítání výsledků

„Musely by se přepočítat výsledky,“ říká ústavní právník a poradce prezidenta Jan Kysela, co by se s…