Marek Wollner přednášel: Já nevím, jak to těm lidem vysvětlit, je to strašně důležité...

24.10.2019 7:17 | Zprávy

Univerzita Palackého v Olomouci pořádá cyklus přednášek Svět médií v 21. století o úloze médií v demokratické společnosti. V rámci něj mají mluvit známé osobnosti české masmediální scény. Jako např. Daniel Stach, Václav Moravec, Vít Klusák, Sabina Slonková a Jiří Kubík. Nebo Marek Wollner, který studentům přednášel nedávno. A pochvaloval si. Ale na Facebooku si posteskl, že vysvětlovat něco absolventům „vysoké školy života“ je těžší.

Marek Wollner přednášel: Já nevím, jak to těm lidem vysvětlit, je to strašně důležité...
Foto: Repro Youtube
Popisek: Dramaturg a moderátor pořadu Reportéři ČT, Marek Wollner na Univerzitě Palackého v Olomouci

V rámci cyklu přednášek Svět médií v 21. století navštívil Univerzitu Palackého v Olomouci dramaturg a moderátor pořadu Reportéři ČT Marek Wollner. Cyklus připravila katedra českého jazyka a literatury a Centrum prevence rizikové virtuální komunikace pedagogické fakulty. Je zaměřený na úlohu médií v demokratické společnosti, na principy, podle nichž média fungují, na způsoby, jakými jsou regulována, a na vlastní novinářskou práci. Dalším hostem má být šéfredaktor webu Seznam Zprávy Jiří Kubík a ke studentům bude dle facebookové události výhledově hovořit i Vít Klusák, Václav Moravec nebo Sabina Slonková.

Wollner odpovídal na otázky jako: Jak to vypadá v pořadu reportéři ČT? Jsou veřejnoprávní média v ohrožení? A měli bychom je bránit? Wollner na přednášce uvedl, že je v Olomouci mezi studenty rád. „Já mezi studenty mládnu,“ zažertoval. Dostal otázku, zda je možné zvyšovat povědomí veřejnosti o tom, proč je tak důležité zachovat nezávislost médií. „Myslím, že tohle je velice podceněné. My jsme vlastně poslední televize v regionu, která je na těch politicích nezávislá. Pořad, jaký dělám já, neexistuje v žádných zemích toho postkomunistického typu. Maďaři, tam o tom není ani možné uvažovat, tam je skutečně ta televize nástrojem vládní moci a jejich propagandy, podobně v Polsku. Slovenská televize je k politikům taková mírná, vstřícná, není to úplně nástroj propagandy, to ne, ale nedovolí si dělat kritické věci.

My už jsme poslední. A proto je to strašně důležitý, myslím, že v tom se pořád vymykáme jako Česká republika, která navazuje na svoji demokratickou tradici, ale může se stát, že to ztratíme. Já nevím, jak těm lidem říct, že je to strašně důležité, protože oni zkrátka velice rádi naslouchají manipulacím politiků.“

Jedna z účastnic uvedla, že byla překvapená tím, jak byla aula Univerzity Palackého v Olomouci zaplněná. „Nejenom já mám čas se zajímat o takové věci, ale i mladí lidé.“

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: kas

MUDr. Ivan David, CSc. byl položen dotaz

Nerostné bohatství na Ukrajině

Na CNN jste tvrdil, že Ukrajina již nerostné suroviny, které jsou na jejím území nevlastní, že je vlastní někdo jiný. Jak to víte? Myslíte, že tak na USA šije nějakou boudu, a proto došlo i k vyhrocení oné schůzky, kde se měla smlouva podepsat? A kdo je tedy podle vás vlastní?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Proč nevyšetřujete Azov? Ukrajinská historička udeřila na citlivé místo médií a Zelenského

8:36 Proč nevyšetřujete Azov? Ukrajinská historička udeřila na citlivé místo médií a Zelenského

Ukrajinská historička Marta Havryško opět upozorňovala na nebezpečí ukrajinského nacionalismu, tento…