Marine Le Penová chce být opravdu prezidentkou. Podívejte se, s kým spojila síly

13.11.2016 10:14

Šéfka nacionalistické Národní fronty Marine Le Penová, která se chce v roce 2017 stát francouzskou prezidentkou, přijala služby muže, jenž pomohl ke zvolení i Donaldu Trumpovi. Dáma je podle všeho ochotná udělat leccos, aby se skutečně stala nejmocnější političkou Francie.

Marine Le Penová chce být opravdu prezidentkou. Podívejte se, s kým spojila síly
Foto: Hans Štembera
Popisek: Marine Le Pen
reklama

Server britského deníku Sunday Express přinesl informace o tom, že šéfka francouzské krajně pravicové Národní fronty je ochotna přijmout služby Stephena Bannona. Tento muž pomohl Donaldu Trumpovi v cestě do Bílého domu coby šéf jeho volební kampaně. Le Penová doufá, že k vítězství pomůže i jí.

„Francie je dobrým místem k životu, pokud jsou tu takoví podnikatelé, jako je mladá žena z rodiny Le Penových... Marine Le Penová je novou stoupající hvězdou,“ vyjádřil se prý pro francouzská média Stephen Bannon. Možná příští prezidentka Francie potvrdila spolupráci se šéfem Trumpovy kampaně na sociální síti Twitter. „Odpověděla jsem ano na nabídku Stephena Bannona,“ oznámila 208 tisícům lidem, kteří ji na sociální síti sledují.

Le Penová přivítala zvolení Trumpa jako skvělou zprávu pro celý svět. Některým lidem se prý svět hroutí, ale pro jiné povstala nová naděje.

Výsledek Brexitu podle serveru naznačuje, že Le Penová může uspět. Aby čtenářům nějak přiblížil politické názory Le Penové, přirovnal ji ke Trumpovi. Popsal političku jako nacionalistickou populistku, která zastává krajně pravicové názory a donedávna platila za outsidera.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: mp
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Pompeo v Praze: O tomto nebyla ani čárka. Měli byste vědět

11:09 Pompeo v Praze: O tomto nebyla ani čárka. Měli byste vědět

Šéf americké diplomacie je na návštěvě České republiky a ze sousedního Německa se ozval projev nespo…