Marine Le Penová získala nečekaného příznivce. Není to vtip

31.05.2016 7:46

Šéfka Národní fronty Marine Le Penová získala velmi nečekaného příznivce. Podporu její straně vyjádřil jeden z nejznámějších francouzských islamistů Omar Diaby, který stojí v čele syrské odnože al-Káidy. Více informací přináší britský deník The Telegraph.

Marine Le Penová získala nečekaného příznivce. Není to vtip
Foto: Hans Štembera
Popisek: Marine Le Pen

Anketa

Je pro vás Naděžda Savčenková hrdinkou?

4%
96%
hlasovalo: 12658 lidí

Čtyřicetiletý Diaby je považován za velmi schopného agitátora a údajně se mu podařilo přesvědčit k odchodu do Sýrie již asi osmdesát dobrovolníků, kteří nyní bojují pod vlajkou Islámského státu. Vloni o sobě rozšířil fámu, že je mrtvý, aby za sebou zametl všechny stopy a mohl se účastnit tajné teroristické operace v jedné nejmenované arabské zemi. Aby nyní dokázal, že je naživu, pozval si syrského kameramana spolupracujícího s francouzským kanálem France 2.

Během natáčení došlo také na rozhovor přes Skype, ve kterém dle britského deníku The Telegraph vyzval francouzské voliče, aby dali svůj hlas Národní frontě Marine Le Penové. „Hlasujte pro Marine Le Penovou. Je to sice jen žena a občas ji nazývají rasistkou. Ona však aspoň hájí francouzské hodnoty a je proti účasti země ve válce v Sýrii. Pokud si Francouzi nepřejí válku, měli by rozhodě dát hlas vůdkyni Národní fronty,“ poznamenal Diaby, který je senegalského původu.

Celý text z britského deníku The Telegraph je ZDE.

Jak připomíná The Telegraph, podpora Le Penové ze strany islamisty je o to překvapivější, že ona sama nedávno přirovnávala hromadné muslimské modlitby v ulicích francouzských měst k nacistické okupaci a pravidelně varuje před islamizací Francie. Omar Diaby je vedle zkušeného rekrutéra známý jako úspěšný propagandista, který po sociálních sítích a internetu šíří krátké filmy. Mezi nejznámější patří „Pravda o bin Ládinovi“ nebo „Pravda o islámu“. Jeho videa jsou velmi sledovaná a pravidelně se na ně dívají desítky tisíc lidí.

„Marine Le Penová je svými kritiky často obviňována z faktického spojenectví s Islámským státem, protože její Národní fronta i Islámský stát prosazují nesnášenlivou politiku. V nedávném rozhovoru označila šéfka Národní fronty tvrzení, že nahrává Islámskému státu, za mimořádně urážlivé. Konstatovala také, že pokud nechtějí být umírnění muslimové házeni do jednoho pytle s radikály, měli by na ně ukázat prstem a přispět k jejich zatčení,“ uvádí britský konzervativní deník.

Konkrétně Diabymu se daří před spravedlností stále unikat a jeho slova naznačují, že pomoc nemůže hledat ani u džihádistů z Islámského státu, které ve výše zmíněném rozhovoru překvapivě kritizoval. „Jejich propagandistická videa nabízejí pouze vztek a zlobu. Zatímco naše uskupení ve svých videích řeší skutečné otázky a snaží se divákům objasňovat témata, kterým nerozumějí,“ prohlásil Diaby, s jehož sedmi rekruty shodou okolností včera začal soud ve Štrasburku. Mezi obžalovanými je také bratr jednoho ze strůjců pařížských atentátů Foued Mohamed-Aggada.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: pro

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Zelináři! Zahradil přetáhl firmy mávající duhovou vlajkou spisem Václava Havla

17:04 Zelináři! Zahradil přetáhl firmy mávající duhovou vlajkou spisem Václava Havla

Europoslanec z ODS Jan Zahradil se vyjádřil k duhové České poště a ke Komerční bance, která ve své r…