Marketingový expert: Kdybychom nebyli v EU, tak nás oligarchové jako Babiš sežerou. Jako na Ukrajině a v Rusku

13.12.2018 18:44

Český marketingový expert Martin Jaroš se na svém facebookovém profilu vyjádřil k evropským dotacím a k premiéru Andreji Babišovi (ANO).

Marketingový expert: Kdybychom nebyli v EU, tak nás oligarchové jako Babiš sežerou. Jako na Ukrajině a v Rusku
Foto: screen: ČT24
Popisek: Andrej Babiš na tiskové konferenci.
reklama

„Všichni furt nadáváme, jak je Brusel neschopný a byrokratický moloch. A podívejte se, nakonec je ten Brusel nějak záhadně akčnější a rychlejší než naše úřady. Když se řešilo Hnízdo, tak to OLAF prolít, vydal zprávu, řekl, že v žádosti se lhalo, doporučil vrácení peněz, my jsme peníze vrátili, z jejich strany hotovo. U nás se to, myslím, potáhne do konce dnů a těsně před zánikem vesmíru se zjistí, že se dokumenty ztratily a že už se to nedá vyšetřit. Teď zase další dotace. Dostali podnět (letos v srpnu), prostudovali to a včera doporučili típnutí dotací (dokonce možná všech pro Českou republiku), dokud mistr Babiš věc nenapraví. A je naprosto reálné, že ty dotace típnou. A kvůli téhle hrozbě se teď najednou začnou u nás dít věci a premiér bude lítat sem a tam,“ popisoval Jaroš.

Podle něj z toho vyplývá několik věcí. „Jednak mi vadí, že to u nás taky nešlape takhle rychle. Když se u nás něco vyšetřuje, tak si to p. Faltýnek a další kluci uměj ošéfovat. To je znalecký posudek sem, znalecký posudek tam, když má být výslech, tak všichni dostanou akutní lepru – a takhle my to jedem roky. V EU nějak tahle zdržovací taktika nefunguje – tam klepnou přes prsty a sprav to, nebo další peníze nedostaneš,“ sdělil mimo jiné Jaroš. 

Následně dodal, co by se stalo, kdybychom v EU nebyli. „Naši zemi by si rychle rozdělili a postupně sežrali takoví oligarchové jako p. Babiš podobně jako na Ukrajině nebo třeba v Rusku. Protože my evidentně nedokážeme tahle velká zvířata ukočírovat. Bez pomoci zvenčí bychom je prostě přes ty prsty neklepli nikdy. Vidíte to? Pro mě je už existence těchto oligarchů důvodem, proč musíme v EU zůstat, i když proti ní jinak mám spoustu výhrad,“ dodal Jaroš. 

„Můj sen je, abychom v EU jednou stáli jako země s rovnou páteří a hráli první housle. Nebyli ta země druhé kategorie, jak se někdy cítíme. Věřím, že máme na to, abychom v EU jednou patřili ke špičce, a to jak hospodářsky, tak i svou rozumnou a pokojnou politikou. Ale jak vidíte, dokud se bude řešit, jak náš premiér podvádí, tak se logicky zemí první kategorie stát nemůžeme,“ uzavřel. 

Celý příspěvek Martina Jaroše: 

Jen drobnost k p. Babišovi a jeho slavným EU dotacím.

Všichni furt nadáváme, jak je Brusel neschopný a byrokratický moloch.

A podívejte se, nakonec je ten Brusel nějak záhadně akčnější a rychlejší než naše úřady. Když se řešilo Hnízdo, tak to OLAF prolít, vydal zprávu, řekl, že v žádosti se lhalo, doporučil vrácení peněz, my jsme peníze vrátili, z jejich strany hotovo. U nás se to myslím potáhne do konce dnů a těsně před zánikem vesmíru se zjistí, že se dokumenty ztratily a že už se to nedá vyšetřit. Teď zase další dotace. Dostali podnět (letos v srpnu), prostudovali to a včera doporučili típnutí dotací (dokonce možná všech pro Českou republiku), dokud mistr Babiš věc nenapraví. A je naprosto reálné, že ty dotace típnou. A kvůli téhle hrozbě se teď najednou začnou u nás dít věci a premiér bude lítat sem a tam.

Vyplývá mi z toho několik věcí. Jednak mi vadí, že to u nás taky nešlape takhle rychle. Když se u nás něco vyšetřuje, tak si to p. Faltýnek a další kluci uměj ošéfovat. To je znalecký posudek sem, znalecký posudek tam, když má být výslech, tak všichni dostanou akutní lepru - a takhle my to jedem roky. V EU nějak tahle zdržovací taktika nefunguje - tam klepnou přes prsty a sprav to, nebo další peníze nedostaneš.

A druhá věc - řeknu vám úplně přesně, co by se stalo, kdybychom v EU nebyli. Naši zemi by si rychle rozdělili a postupně sežrali takoví oligarchové jako p. Babiš, podobně jako na Ukrajině nebo třeba v Rusku. Protože my evidentně nedokážeme tahle velká zvířata ukočírovat. Bez pomoci zvenčí bychom je prostě přes ty prsty neklepli nikdy. Vidíte to? Pro mě je už existence těchto oligarchů důvodem, proč musíme v EU zůstat, i když proti ní jinak mám spoustu výhrad.

A třetí věc. Můj sen je, abychom v EU jednou stáli jako země s rovnou páteří a hráli první housle. Nebyli ta země druhé kategorie, jak se někdy cítíme. Věřím, že máme na to, abychom v EU jednou patřili ke špičce, a to jak hospodářsky, tak i svou rozumnou a pokojnou politikou. Ale jak vidíte, dokud se bude řešit, jak náš premiér podvádí, tak se logicky zemí první kategorie stát nemůžeme.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: vef
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

,,Nemůžeme se dostat do médií,” řekl Kalousek. A toto následovalo. Došlo na ČT

7:43 ,,Nemůžeme se dostat do médií,” řekl Kalousek. A toto následovalo. Došlo na ČT

TOP 09 se těžko dostává do médií a nemá v tom směru možnosti jako premiér Babiš, myslí si předseda p…