Martinů usiluje o tři sta tisíc měcíčně. Nečas bere polovic

05.09.2011 22:24

Bývalý policejní prezident Oldřich Martinů si možná bude užívat dvojnásobného platu, než jaký má premiér Nečas. Odvolaný šéf policie, který mimochodem dal kabinetu záminku k první větší krizi, se totiž uchází o pohádkově zaplacené křeslo zástupce šéfa Europolu, který sídlí v nizozemském Haagu. Podporu mu má vyjednat jeho předchůdce na policejním prezidiu Vladislav Husák.

Martinů usiluje o tři sta tisíc měcíčně. Nečas bere polovic
Foto: Hans Štembera
Popisek: Peníze - ilustrační foto

"Ano. Přihlásil jsem se do tohoto výběrového řízení. Zatím ale nechci nic bližšího sdělovat, protože konkurs právě probíhá," potvrdil svůj úmysl pro portál Týden.cz Martinů.

Nepochopitelně přitom působí postoj ministerstva vnitra, které Martinů za éry Radka Johna přinutilo odejít. Nyní mu však bude krýt záda.

"Pan Martinů má naši plnou podporu. Jak ministerstva vnitra, tak spravedlnosti i Úřadu vlády. Zatím se ale o žádném diplomatickém vyjednávání hovořit nedá. Pan Martinů musí postoupit do užšího výběru zřejmě tří lidí. Potom bude rozhodovat rada složená z ministrů jednotlivých členských zemí. Tam už budeme vyjednávat jeho podporu," uvedl mluvčí resortu vnitra Pavel Novák.

Všechny články o Oldřichovi Martinů čtěte ZDE

Šanci má

Šance Oldřicha Martinů přitom nejsou jasné. Europol totiž odmítl zveřejnit, kolik lidí se do výběrového řízení přihlásilo. Body by však český kandidát mohl získat i na základě svých předchozích zkušeností. V minulosti totiž působil jako šéf české pobočky Interpolu.

Přihláškou Martinů se nejdříve bude zabývat Správní rada Europolu, v níž Česko zastupuje jeho předchůdce Vladislav Husák. Podle informací Týdne Martinů najisto počítá s tím, že za pomoci svého někdejšího nadřízeného postoupí do druhého kola.

A co by místo pro Martinů znamenalo? Podle zveřejněných propozic by měl pobírat plat 12 172 eur (asi 295 tisíc měsíčně) s tím, že tato částka nepodléhá českému zdanění.

Samozřejmostí je placené ubytování ve vile a štědrý systém sociálního a zdravotního pojištění. Mohl by se tak ve stáří zařadit po bok bývalého eurokomisaře Vladimíra Špidly, který se svým bezmála stotisícovým důchodem patří k nejlépe "zabezpečeným" penzistům, upozorňuje server.

Psali jsme:
Martinů míří do Europolu. A to ho véčka donutila odejít od policie

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: qot

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Máme průjem! Tomáš Klus zaútočil na Andreje Babiše

19:00 Máme průjem! Tomáš Klus zaútočil na Andreje Babiše

Zpěvákovi Tomáši Klusovi se nelíbí, že partnerem hudebního festivalu Colours of Ostrava je mimo jiné…